Po Polsku

Gran Canaria

Gran Canaria Chillout

KOD:

LPA100100

W programie: Fataga, plantacja moreli i owoców cytrusowych, "Molino del aqua" - oaza tysiąca palm i ośrodek agroturystyki. Przejazd przez góry, "Pico del Pozo de Las Nieves", Tejeda, Artenara. "Caldera de los Pinos de Galdar" - krater wulkanu w formie odwróconego stożka, Teror,i bazylika Matki Boskiej Sosnowej. Powrót przez las Palmas.

Dzień Realizacji

Español
W programie: Fataga, plantacja moreli i owoców cytrusowych, "Molino del aqua" - oaza tysiąca palm i ośrodek agroturystyki. Przejazd przez góry, "Pico del Pozo de Las Nieves", Tejeda, Artenara. "Caldera de los Pinos de Galdar" - krater wulkanu w formie odwróconego stożka, Teror,i bazylika Matki Boskiej Sosnowej. Powrót przez las Palmas.

Wycieczkę rozpoczynamy rano, po śniadaniu, zabierając Was spod hotelu. W pierwszej kolejności jedziemy na taras widokowy na południu wyspy z którego roztacza się widok na ogromny kanion. Następnie zapraszamy do małej malowniczej wioski Fataga i na plantację producenta moreli i owoców cytrusowych. To idealne miejsce również dla miłośników fotografii.
Następnie w 5 minutowej odległości odwiedzimy "Molino del aqua" - oazę tysiąca palm w której mieści się ośrodek agroturystyki. Malownicze i magiczne miejsce pełne typowych kanaryjskich lepianek, otoczone pięknym krajobrazem i małymi atrakcjami dla dzieci jak przejażdżka na kucyku, karmienie kóz i osiołków.
Następnie kierujemy się w centralny łańcuch gór, który dzieli wyspę na zróżnicowane klimatem, pejzażem obszary. Czyli, jak mówią wyspiarze, na Północ i Południe. Podział dotyczy również klimatu. Każdy obszar posiada szereg stref mikroklimatycznych, dzięki czemu bardzo szybko można się przemieszczać z ciepłego wybrzeża do chłodniejszego płaskowyżu, czy też z doliny porośniętej subtropikalnym lasem do zimnych i czasem nawet zaśnieżonych szczytów górskich. Jednym z najwyższych jest "Pico del Pozo de Las Nieves"(1949)npm. Na nim właśnie będziemy podziwiać południową i wschodnią część wyspy skąd rozciąga się spektakularna panorama na Caldera de Tejeda, na stoki przy jej obrzeżach i liczne elementy geomorfologiczne i antropogeniczne, które dodają niepowtarzalności tutejszemu krajobrazowi.
Jedziemy do miejscowości Tejeda, słynącej przede wszystkim z przysmaków cukierniczych i z migdałow. Następnie udajemy się w kierunku południowo-zachodnim drogą prowadzącą do Artenara. Proponujemy tę trasę, by móc zwiedzić najwyżej położone miasteczko wyspy, jak również las sosnowy Pinar de Tamadaba.
Po drodze zatrzymamy się w restauracji wykutej w skale z której tarasu mozna podziwiać malownicze góry jak również zamowić tradycyjne dania oraz lokalne trunki. Znajdziemy tutaj czas na chwilę relaksu i możliwość wstąpienia do małego lokalnego muzeum.
Jadąc w stronę stolicy, znów będziemy oglądać najwyższą partię Gran Canarii zwaną tutaj La Cumbre, a z drogi roztacza się piękny widok na na całą północną część wyspy. Zatrzymamy się aby obejrzeć "Caldera de los Pinos de Galdar" na który składa się spektakularny krater wulkanu w formie odwróconego stożka.
Końcowym punktem wycieczki jest Teror, w którym znajduje się bazylika Matki Boskiej Sosnowej, patronki Gran Canarii. Tutejsza bazylika została wzniesiona w XVII w., choć zachowała ośmiokątną wieżę z epoki tuż po Konkwiście, jako element stylu gotyckiego z XVw. We wnętrzach świątyni przechowywany jest wizerunek Matki Boskiej, stanowiący XV-wieczne dzieło malarstwa przypisywane Szkole w Sewlli.

Wracając przez stolicę Gran Canarii - Las Palmas kończymy wycieczkę po odwiezieniu Was do hotelu.
Start: godz. 9.00 Koniec : ok godz. 18.00
O wyspie opowiada lokalny polski przewodnik!
Minimalna liczba uczestników: 2 osoby