Gran Canaria

LPA Objazd wyspy grupa 14-60os

KOD:

LPA-A910100

W programie: Fataga - dolina tysiąca palm - Roque Nublo - Terror - balkony i bazylika, degustacja wyrobów lokalnych - Arucas

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela

Polski
Grupa 14-20 osób
Grupa 51-60 osób
45
EUR
Grupa 41-50 osób
45
EUR
Grupa 31-40 osób
55
EUR
Grupa 21-30 osób
60
EUR
Grupa 14-20 osób
65
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Fataga - dolina tysiąca palm - Roque Nublo - Terror - balkony i bazylika, degustacja wyrobów lokalnych - Arucas

Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do idyllicznej wioski Fataga zwanej "Doliną Tysiąca Palm". Fataga jest dziś miejcem, w którym wielu artystów i malarzy osiedliło się szukając i odnajdując cudowny spokój. Ruszamy na północ. Wnętrze wyspy ukazuje nam swoje zielone serce, głębokie wąwozy i zapierające dech w piersiach górzyste krajobrazy. Przed Wami wiele miejsc i okazji do fotografowania majestatycznego Roque Nublo i Roque Bentaiga, symboli historii i części kultury wyspy. Nasza trasa prowadzi dalej w kierunku Teroru, stolicy religijnej i celu pielgrzymek wyspiarzy. Zobaczymy bazylikę Matki Bożej Sosnowej, odwiedzimy place i zabytkowe zakątki, a także przespacerujemy się romantycznymi uliczkami z postkolonialną architekturą by podziwiać słynne piękne balkony wyrzeźbione z sosny kanaryjskiej. Zabierzemy Was również w miejsce bardzo lokalne, gdzie posmakujecie tutejszych wyrobów: dżemu z opuncji, likierów, wina bananowego i kaktusowego. Jedziemy do Arucas. Tu zwiedzamy piękne miejsce: neogotycki kościół San Juan Bautista, zaprojektowany przez ucznia Gaudiego. Do hotelu wracamy trasą wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Podczas wycieczki zatrzymujemy się na lunch. Będzie okazja do spróbowania typowej kanaryjskiej kuchni : do wyboru zupa lub sałatka, na drugie danie: ryba, kurczak lub wieprzowina, deser, wino i woda.
Po całym dniu pełnym pięknych wrażeń wiecie już, dlaczego Gran Canaria nazywana jest "kontynentem w miniaturze". Wracamy do hotelu, z uczuciem, że widzieliście wszystko , co najpiękniejsze na wyspie.

DZIEŃ REALIZACJI: DO UZGODNIENIA, czas trwania ok. 8 godzin
Grupę prowadzi licencjonowany przewodnik w języku polskim. Obiad w cenie.