Gran Canaria

Panorama de Gran Canaria

KOD:

LPA-A101300

W progrmie: najpiękniejsze doliny - Arucas - destylarnia rumu - Teror - Roque Nublo - Fataga i dolina tysiąc palm. Język angielski

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek,

Español
English
Deutsch
Osoba dorosła
33
EUR
Dziecko 3-11 lat
19
EUR
W progrmie: najpiękniejsze doliny - Arucas - destylarnia rumu - Teror - Roque Nublo - Fataga i dolina tysiąc palm. Język angielski

Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem wzdłuż wschodniego wybrzeża w kierunku stolicy Las Palmas. Panoramę miasta podziwiamy z punktu widokowego. Jedziemy do Arucas. Tu zwiedzamy dwa ważne miejsca: neogotycki kościół San Juan Bautista oraz największą w Europie fabrykę rumu z 1884 roku. Rum był kanaryjskim wynalazkiem, który konkwistadorzy wywieźli do obu Ameryk. W destylarni zobaczymy nie tylko tysiące beczek z dębu amerykańskiego, w których dojrzewa rum ale poznajemy również proces tradycyjnej produkcji, zanim w końcu trafi do butelek.
Nasza trasa prowadzi dalej w kierunku Teroru, stolicy religijnej i celu pielgrzymek wyspiarzy. Zobaczymy bazylikę Matki Bożej Sosnowej, odwiedzimy place i zabytkowe zakątki, a także przespacerujemy się romantycznymi uliczkami z postkolonialną architekturą by podziwiać słynne piękne balkony wyrzeźbione z sosny kanaryjskiej.
Podczas trasy zatrzymujemy się na lunch. Chociaż lunch nie jest wliczony w cenę, możesz zdecydować się na własny wybór lub skorzystać z urozmaiconego i typowego menu, które obejmuje również napoje (woda i wino lub napoje bezalkoholowe).
Po przerwie kontynuujemy trasę. Wnętrze wyspy ukazuje nam swoje zielone serce, głębokie wąwozy i zapierające dech w piersiach górzyste krajobrazy. Przed Tobą wiele miejsc i okazji do fotografowania majestatycznego ""Roque Nublo"" i ""Roque Bentaiga"", symboli historii i części kultury wyspy. Po osiągnięciu szczytu trasa zaczyna w końcu opadać wśród drzew sosnowych i migdałów z Tejeda (wieś znana z ciasta migdałowego: ""Mazapán (marsipan)"", ""Bienmesabe (miód migdałowy)"".
Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku południowym, aby dotrzeć do wioski ""Ayacata"", otoczonej drzewami migdałowymi, które zimą mienią się bielą i różem swoich kwiatów.
W miejscowości Tunte w hrabstwie San Bartolomé wchodzimy do dużego krateru o średnicy około 10 km i zatrzymujemy się, aby zrobić zdjęcia i wypić kawę. Następnie wita nas idylliczna wioska ""Fataga"" zwana ""Doliną Tysiąca Palm"". Fataga jest dziś miejcem, w którym wielu artystów i malarzy osiedliło się szukając i odnajdując cudowny spokój.
Wreszcie docieramy do punktu widokowego ""Degollada de la Yegua"", z którego widać trzy różne pejzaże: imponujące góry centralnej części wyspy, głębokie doliny wypełnione palmami i Playa del Ingles z krajobrazem wydmy Maspalomas i Oceanem Atlantyckim jako jej tłem.
Po całym dniu pełnym pięknych wrażeń wiecie już, dlaczego Gran Canaria nazywana jest "kontynentem w miniaturze". Wracamy do hotelu, z uczuciem, że widzieliście wszystko , co najpiękniejsze na wyspie.
czas trwania 8-9 godzin
DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH JĘZYK POLSKI