top of page

Gran Canaria

Panorama de Gran Canaria

KOD:

LPA-A100.060PL

Najpiękniejsze doliny - Arucas starówka - Teror bazylika i balkony - Roque Nublo - Fataga i dolina tysiąc palm.

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek

Español
English
Deutsch
Osoba dorosła
44
EUR
Dziecko 3-11 lat
26
EUR
Dziecko 0-2 lat
0
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
Najpiękniejsze doliny - Arucas starówka - Teror bazylika i balkony - Roque Nublo - Fataga i dolina tysiąc palm.

Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem wzdłuż wschodniego wybrzeża w kierunku stolicy Las Palmas. Panoramę miasta podziwiamy z punktu widokowego. 

Jedziemy do Arucas. Tu zwiedzamy starówkę i neogotycki kościół San Juan Bautista. Nasza trasa prowadzi dalej w kierunku Teroru, stolicy religijnej i celu pielgrzymek wyspiarzy. Zobaczymy bazylikę Matki Bożej Sosnowej, odwiedzimy place i zabytkowe zakątki, a także przespacerujemy się romantycznymi uliczkami z postkolonialną architekturą by podziwiać słynne piękne balkony wyrzeźbione z sosny kanaryjskiej. Podczas trasy zatrzymujemy się na lunch. Chociaż lunch nie jest wliczony w cenę, możesz zdecydować się na własny wybór lub skorzystać z urozmaiconego i typowego menu z napojem (możliwość dokupienia do wycieczki). Po przerwie kontynuujemy trasę. Wnętrze wyspy ukazuje nam swoje zielone serce, głębokie wąwozy i zapierające dech w piersiach górzyste krajobrazy. Przed Tobą wiele miejsc i okazji do fotografowania majestatycznego "Roque Nublo" i "Roque Bentaiga", symboli  historii i części  kultury wyspy. Po osiągnięciu szczytu trasa zaczyna w końcu opadać wśród drzew sosnowych i migdałów z Tejeda - wieś znana z ciasta migdałowego: "Mazapán (marsipan)", "Bienmesabe (miód migdałowy)". 

Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku południowym, aby dotrzeć do wioski Ayacata, otoczonej drzewami migdałowymi, które zimą mienią się bielą i różem swoich kwiatów. W miejscowości Tunte w hrabstwie San Bartolomé wchodzimy do dużego krateru o średnicy około 10 km i zatrzymujemy się, aby zrobić zdjęcia i wypić kawę. Następnie wita nas idylliczna wioska Fataga zwana "Doliną Tysiąca Palm". Fataga jest dziś miejcem, w którym wielu artystów i malarzy osiedliło się szukając i odnajdując cudowny spokój. Wreszcie docieramy do punktu widokowego Degollada de la Yegua z którego widać trzy różne pejzaże: imponujące góry centralnej części wyspy, głębokie doliny wypełnione palmami i Playa del Ingles z krajobrazem wydmy Maspalomas i Oceanem Atlantyckim jako jej tłem. Po całym dniu pełnym pięknych wrażeń wiecie już, dlaczego Gran Canaria nazywana jest "kontynentem w miniaturze". Wracamy do hotelu, z uczuciem, że widzieliście wszystko , co najpiękniejsze na wyspie.

Cena zawiera:

- odbiór w pobliżu hotelu

- obsługę przewodnika w wybranym języku

Cena nie zawiera:

- obiad w lokalnej restauracji we własnym zakresie

- własnych wydatków

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

bottom of page