Gran Canaria

VIP Tour Gran Canaria Standard i Lunch

KOD:

LPA-A101100

W programie: Agüimes - Guayadeque skalne miasto - plantacja aloesu - Firgas - Tejeda - Fataga Lunch w cenie.

Dzień Realizacji

Środa

Español
English
Deutsch
Osoba dorosła
50
EUR
Dziecko 3-11 lat
32
EUR
W programie: Agüimes - Guayadeque skalne miasto - plantacja aloesu - Firgas - Tejeda - Fataga Lunch w cenie.

W tej wycieczce przybliżymy Wam historię Gran Canarii w sposób przyjazny i ciekawy
Wyjeżdzamy z terenów turystycznych, zaczynamy podróż od malowniczej wioski "Agüimes" (rdzennych mieszkańców Aborygenów), by niebawem dotrzeć do "Guayadeque", imponującego wąwozu, gdzie w prehiszpańskich czasach starożytni mieszkańcy Gran Canarii, Aborygenowie, mieszkali w jaskiniach. W wąwozie "Guayadeque" zatrzymujemy się, aby zobaczyć i zwiedzić skalne miasto , z kościołem, barem i małymi domami osadzonymi wewnątrz samej góry, a wszystko to znajdujące się w jednym z najpiękniejszych wąwozów Gran Canarii.
Nasza następna wizyta to plantacja Aloe Vera. Tutaj można zobaczyć na miejscu, jak wyciąć aloesowe liście i co znajduje się w ich wnętrzu. Na własnej skórze przekonacie się, jak doskonałe lecznicze właściwości posiada ta roślina.
Wycieczka trwa wzdłuż wschodniej części wyspy, by skierować się na północ, aż dotrzemy do najmniejszej gminy na wyspie: "Firgas". Udajemy się na miły spacer wzdłuż pięknych uliczek i zobaczymy jeden z najpiękniejszych wodospadów na Wyspach Kanaryjskich.
Przejeżdżamy małe farmy pełne typowych dla wyspy upraw i obserwujemy, jak krajobraz staje się coraz bardziej zielony. Około południa zatrzymujemy się na przerwę obiadową. ( posiłek we własnym zakresie ).
Po przerwie kontynuujemy trasę. Wnętrze wyspy ukazuje nam swoje zielone serce, głębokie wąwozy i zapierające dech w piersiach górzyste krajobrazy. Przed Tobą wiele miejsc i okazji do fotografowania majestatycznego "Roque Nublo" i "Roque Bentaiga", symboli historii i części kultury wyspy. Po osiągnięciu szczytu trasa zaczyna w końcu opadać wśród drzew sosnowych i migdałów z Tejeda (wieś znana z ciasta migdałowego: "Mazapán (marsipan)", "Bienmesabe (miód migdałowy)".
Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku południowym, aby dotrzeć do wioski "Ayacata", otoczonej drzewami migdałowymi, które zimą mienią się bielą i różem swoich kwiatów.
Po minięciu miasta "Tunte" w gminie San Bartolomé de Tirajana zatrzymujemy się na spacer po idyllicznej wiosce "Fataga" zwanej "Doliną Tysiąca Palm". Fataga jest dziś miastem, w którym wielu artystów i malarzy osiedliło się szukając i odnajdując cudowny spokój.
Nadal jedziemy wzdłuż pięknego wąwozu, który ujawnia wulkaniczne pochodzenie tej pięknej wyspy. Ta ostatnia trasa nie pozostawia Was obojętnie, czujecie się tak, jakbyście byli w "Wielkim Kanionie", ale na Gran Canarii.
Po całym dniu pełnym pięknych wrażeń wracamy do hotelu, z uczuciem, że widzieliście wszystko , co najpiękniejsze na wyspie.
czas trwania 9-10 godzin
JĘZYKI: ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI
DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWY JĘZYK POLSKI