Po Polsku

KOD:

LPA100400

Gran Canaria

VIP Trip Po Polsku

W programie: Fataga-Roque Nublo-Cruz de Tejeda-Teror i "los balcones" oraz bazylika Matki Boskiej Sosnowej-Pico Bandama

Dzień Realizacji

Sobota

Osoba dorosła
65
EUR
Dziecko 3-11 lat
49
EUR
VIP Trip Po Polsku

Nasze minibusy, w których będziecie odbywać podróż, mają wszystkie udogodnienia, abyście mogli cieszyć się pięknymi widokami na Gran Canarii, podczas gdy przewodnik opowie o najważniejszych i ciekawych faktach, jakie oferuje historia, kultura i natura wyspy. Odbieramy Was w godzinach porannych z południowej turystycznej strefy. Podczas zwiedzania będziemy podziwiać piękno wyspy - jej przyrodę ale również miejsca kulturowe i zabytki. Trasa wiedzie do Fatagi, idyllicznej wioski zwanej "Doliną Tysiąca Palm". Fataga jest dziś miejscem, w którym wielu artystów i malarzy osiedliło się szukając i odnajdując cudowny spokój. Wnętrze wyspy ukazuje nam swoje zielone serce, głębokie wąwozy i zapierające dech w piersiach górzyste krajobrazy. Przed Tobą wiele miejsc i okazji do fotografowania majestatycznego "Roque Nublo" i "Roque Bentaiga". Dojeżdżamy do Cruz de Tejeda, gdzie znajduje się kamienny krzyż na szczycie górskiej przełęczy wskazujący domniemany środek wyspy. Miejsce to zawsze stanowiło swego rodzaju skrzyżowanie , na którym spotykali się pielgrzymi, pasterze i kupcy.
Lunch zjemy w tradycyjnej restauracji, będziecie mieli możliwość spróbowania typowych dań kanaryjskich. Po przerwie obiadowej obieramy kierunek na Teror, gdzie stajemy na dłużej, by zwiedzić miejscowość i obejrzeć typowe kanaryjskie domy z pięknymi, starymi balkonami oraz słynną Bazylikę patronki wyspy “La Virgen del Pino” - Matki Boskiej Sosnowej. To zabytkowe miasteczko stanowi wizytówkę wyspy i pokazuje, jak Gran Canaria wyglądała dawniej. Przed nami jeszcze niezwykłe miejsce - Pico de Bandama. Skalne ściany krateru o średnicy 1 km i głębokości 200m ukazują wulkaniczny charakter wyspy. Tutaj też widać działalność człowieka - nasadzenia winorośli, na wpół opustoszałe budynki gospodarcze, ale również jaskinie rdzennej ludności Guanchów. Późnym popołudniem kierujemy się do strefy turystycznej.
Wycieczka jest dedykowana osobom, które chcą zwiedzać wyspę w małych grupach i cieszyć się pięknymi widokami oraz historią Gran Canarii.
Czas trwania: ok 7-8 godzin
Odbiory od godziny 8.30
Mogan, Taurito, Playa del Cura, Amadores, Puerto Rico, Maspalomas, Playa del Ingles, Bahia Feliz, San Agustin
Obsługa w języku polskim

  • Facebook Social Icon
zlokalnymi.pl
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes
combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.