Po Polsku

Lanzarote

4x4 Lanzarote Plus

KOD:

ACE-A100400

W programie: Guatiza- królestwo kaktusów - Mala - Tabayesco - punkt widokowy i kościół Matki Boskiej Śnieżnej - LagOmar - Famara - La Santa - wulkan El Cuervo

Dzień Realizacji

Środa, Piątek

W programie: Guatiza- królestwo kaktusów - Mala - Tabayesco - punkt widokowy i kościół Matki Boskiej Śnieżnej - LagOmar - Famara - La Santa - wulkan El Cuervo

Zwiedziliście już główne miejsca turystyczne i chcecie więcej? Myślicie, że już wiecie wszystko o Lanzarote? A może interesują Was tylko miejsca spoza utartych szlaków? Ten program jest dla Was!
Odbieramy Was po śniadaniu z miejsca zakwaterowania ze strefy turystycznej. Podróżujemy samochodami z napędem 4x4 by dotrzeć do najciekawszych miejsc północnej Lanzarote. Kierujemy się do Guatiza, miejscowości pełnej kaktusów, miejsca, które było pierwowzorem i inspiracją dla Cesara Manrique. Przejeżdżamy do Mala, małej i urokliwej wioski. W kierunku Tabayesco mamy możliwość podziwiania doliny Temisy, malowniczych terenów będących również celem cyklistów i piechurów. Tym sposobem przerzucamy się na drugą stronę wyspy. Przed nami rysują się malownicze pejzaże z punktu widokowego "Ermita de las Nieves" na zatokę Famara oraz La Graciosę w pobliżu kościołka w tłumaczeniu: Matki Boskiej Śnieżnej. Kierujemy się do LagOmar - domu Omara Sharifa (wstęp dodatkowo płatny 6 Euro) Ale słynny reżyser był właścicielem tylko krótką chwilę. Dlaczego? Historia jest ciekawa i zaskakująca tak samo jak to miejsce!. Teraz pojedziemy do Caleta de Famara, zatoki uwielbianej przez surferów. Jednak i dla Was będzie to nie lada atrakcja, być może zechcecie się również wykąpać we wzburzonych falach oceanu. Czas na obiad! Po drodze jeszcze przejeżdżamy obok La Santa - ośrodka sportowego, w którym oprócz amatorów, często szkolą się zawodowcy.
Przy obiedzie jest czas na chwilę odpoczynku oraz szklaneczkę wina. Po południu zaplanowany mamy jeszcze jedne punkt programu. Jedziemy do niezwykle malowniczego miejsca - wulkanu El Cuervo. Przygotujecie się więc na przygodę!
Start: odbiór od godz. 09.00
Koniec : ok godz. 17.00
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca
Wymagane min 6 osób