Po Polsku

Lanzarote

Ekskluzywny Objazd wyspy grupa 14-60os

KOD:

ACE-A910100

W programie: El Golfo - Los Hervideros, Las Salinas - Park Narodowy Timanfaya - La Geria- dolina "Tysiąca palm" - Jameos del Agua.

Dzień Realizacji

Poniedziałek Środa

Polski
Grupa 14-20
Grupa 51-60 osób
50
EUR
Grupa 41-50 osób
59
EUR
Grupa 31-40 osób
65
EUR
Grupa 21-30 osób
70
EUR
Grupa 14-20
79
EUR
W programie: El Golfo - Los Hervideros, Las Salinas - Park Narodowy Timanfaya - La Geria- dolina "Tysiąca palm" - Jameos del Agua.

Objazd wyspy to najlepszy sposób poznania miejsc, które sprawiły, że Lanzarote stała się słynnym miejscem podróży. Podczas naszej trasy dowiecie się, co stało się symbolem Lanzarote, poznacie jej wulkaniczną naturę pełną uderzających kontrastów, oraz w jaki sposób zapisał się w historii wyspy lokalny, nietuzinkowy artysta César Manrique.
Wybrzeże jest naszym pierwszym celem, aby zatrzymać się w małym nadmorskim miasteczku "El Golfo". Z tego punktu podejmiemy przyjemny spacer, aby wejść do spektakularnego krateru wulkanu rzeźbionego pływami, gdzie znajduje się "Charco de los Clicos" - małe jezioro w kolorze głębokiej zieleni, będące świadkiem mikro-fauny zamieszkującej wody wokół wyspy. Następnie pokonamy krótki dystans na południe, aby zobaczyć wulkaniczny kaprys "Los Hervideros", niezwykłe formy lawy, które jako gorące masy zetknęły się z zimnym oceanem. Również po drodze możemy zobaczyć "Salinas del Janubio" miejsce, gdzie wytwarza się sól.
Nasza wycieczka prowadzil do serca "Parku Narodowego Timanfaya", poprzez "Szlak Wulkanów", gdzie widzimy różne rodzaje kraterów, podziwiamy niezwykłe formacje skalne mieniące się wszystkimi kolorami. Będziecie podziwiać ten niezwykły księżycowy krajobraz pełen kolorów i kształtów.
Zatrzymujemy się w miejscu, gdzie ciepło z ostatniej erupcji jest nadal wyczuwalne i możemy uczestniczyć w pokazie geotermalnym aby na własne oczy przekonać się, że ziemia pod stopami ciągle się gotuje.
Przejeżdżamy do La Geria, rejonu winnic, gdzie bedziecie podziwiać wyjątkowy krajobraz upraw na wulkanicznej glebie. W lokalnej winiarni możecie sróbować wyjątkowych wyrobów. Będzie okazja do zakupu pamiątkowej butelki.
Po drodze widzimy piaszczyste tereny, które przecinają wyspę znane jako "El Jable", starą stolicę Lanzarote: La Villa de Teguise i żyzne gospodarstwa we wnętrzu dolin. Zachwyci Was zapewne " Dolina tysiąca palm" w wiosce Haria.
Następnie jedziemy wzdłuż najstarszego wulkanu Corona, aby udać się na wybrzeże w kierunku Jameos del Agua. Ta wulkaniczna jaskinia została przekształcona przez Cesara Manrique jako miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem tego miejca.
Po tej wizycie kierujemy sie już w stronę hotelu pełni wrażeń z całego dnia.
W cenie wycieczki: bilety wstępu do Timanfaya i Jameos del Agua oraz obiad w lokalnej restauracji.
Czas trwania: do 10 godzin
Język: polski