Lanzarote

Gran Tour Objazd Wyspy

KOD:

ACE-A104200

W programie: El Golfo - Los Hervideros, Salinas - Timanfaya - Dolina tysiąca palm - Jameos del Agua.

Dzień Realizacji

W programie: El Golfo - Los Hervideros, Salinas - Timanfaya - Dolina tysiąca palm - Jameos del Agua.

Gran Tour to najlepszy sposób poznania miejsc, które sprawiły, że Lanzarote stała się słynnym miejscem podróży. Podczas naszej trasy dowiecie się, co stało się symbolem Lanzarote, poznacie jej wulkaniczną naturę pełnej uderzających kontrastów, oraz w jaki sposób zapisał się w historii wyspy lokalny, nietuzinkowy artysta César Manrique.
Wybrzeże jest naszym pierwszym celem, aby zatrzymać się w małym nadmorskim miasteczku "El Golfo". Z tego punktu podejmiemy przyjemny spacer, aby wejść do spektakularnego krateru wulkanu rzeźbionego pływami, gdzie znajduje się "Charco de los Clicos" - małe jezioro w kolorze głębokiej zieleni, będące świadkiem mikro-fauny zamieszkującej wody wokół wyspy. Następnie pokonamy krótki dystans na południe, aby zobaczyć wulkaniczny kaprys "Los Hervideros", niezwykłe formy lawy, które jako gorące masy zetknęły się z zimnym morzem. Również po drodze możemy zobaczyć "Salinas del Janubio" miejsce, gdzie wytwarza się sól.
Nasza wycieczka prowadził do serca "Parku Narodowego Timanfaya", poprzez "Szlak Wulkanów", gdzie widzimy różne rodzaje kraterów, podziwiamy niezwykłe formacje skalne mieniące się wszystkimi kolorami. Sprawdzimy ślady erupcji, które miały miejsce prawie 300 lat temu, podczas przeprowadzania prób geotermalnych, czyli sprawdzimy ciepło, które nadal emanuje z ziemi na różne sposoby - wszystko to jest Wam zaprezentowane w bardzo spektakularny sposób.
Przejeżdżamy przez malowniczą wioskę Uga, aby pojechać do La Geria, rejonu winnic, gdzie będziecie podziwiać wyjątkowy krajobraz upraw na wulkanicznej glebie. W lokalnej winiarni spróbujecie bogatego smaku lokalnych wyrobów. Będzie okazja do zakupu pamiątkowej butelki.
Przerwę obiadową spędzamy w mieście "Mancha Blanca" obok kościoła Los Dolores (Virgin of the Volcanoes), patronki Lanzarote. Lunch w lokalnej restauracji we własnym zakresie.
Autokar zabiera nas teraz na północ wyspy, przejeżdżamy obok "El Monumento al Campesino" (pomnik Rolnika), dzieła Césara Manrique zaprojektowanego jako hołd dla wysiłku tutejszych farmerów. Po drodze widzimy również piaszczyste tereny, które przecinają wyspę znane jako "El Jable", starą stolicę Lanzarote: La Villa de Teguise i żyzne gospodarstwa we wnętrzu dolin. Zachwyci Was zapewne " Dolina tysiąca palm" w wiosce Haria.
Następnie jedziemy wzdłuż najstarszego wulkanu Corona, aby udać się na wybrzeże w kierunku Jameos del Agua. Ta wulkaniczna jaskinia została przekształcona przez Cesara Manrique jako miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem tego miejsca.
Po tej wizycie kierujemy się już w stronę hoteli pełni wrażeń z całego dnia
START: PONIEDZIAŁEK,
Czas trwania: 10 godzin
Język: POLSKI i angielski