Po Polsku

Lanzarote

Magia Fuerteventury

KOD:

ACE-A100.040PL

W programie: Aloe Vera - Mirador Dos Reyes - Betancuria dawna stolica - jaskinie Ajuy - wydmy Corralejo, kozy i wiatraki

Dzień Realizacji

Wtorek, Środa, Piątek

Polski
Osoba dorosła
108
EUR
Dziecko 7-11,99 lat
98
EUR
Dziecko 2-6,99 lat
49
EUR
Dziecko 0-1,99 lat
49
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Aloe Vera - Mirador Dos Reyes - Betancuria dawna stolica - jaskinie Ajuy - wydmy Corralejo, kozy i wiatraki

Odbieramy Was z miejsca zakwaterowania na Lanzarote. Jedziemy do portu w Playa Blanca, by przeprawić się do Corralejo na Fuerteventurze. Stąd rozpoczyna się trasa. 

Przemierzamy centralną część wyspy by zobaczyć słynne molinos-wiatraki, które zdobią widokówki z Fuerteventury. Nieopodal jest plantacja aloesów. Zapraszamy Was do najstarszej w Europie plantacji i fabryki aloesu - ALOE VERA. AVISA - Aloe Vera International S.A.- jest przedsiębiorstwem rodzinnym prowadzonym przez tutejszych majoreros - lokalnych plantatorów.  W następnej kolejności zatrzymamy się w miasteczku Ajuy, której znakiem rozpoznawszym są wulkaniczne jaskinie. Widok plaży i osady Ajuy przeniesie nas w klimat dawnej wioski rybackiej. Betancuria - malownicza dawna stolica wyspy będzie naszym głównym celem. To bez wątpienia najładniejsze miasteczko na wyspie, które szczyci się dobrze zachowaną dawną zabudową i zabytkowym kościołem kryjącym drogocenne skarby. Tutaj zaplanowaliśmy również czas na obiad. Piękne, panoramiczne zdjęcia zrobimy z punktu widokowego  Mirador Dos Reyes. Podczas wycieczki po Fuerteventurze rozglądajcie się dobrze, z pewnością zobaczycie wszędobylskie kozy. Część z nich jest kontrolowana przez człowieka i ma własciciela ale część żyje na wolności. Kozie sery z Fuerteventury uzyskują najwyższe światowe medale.  W drodze powrotnej zaglądamy do fantastycznych złotych wydm Corralejo. To tutaj serferzy znajdują swój raj. Jeśli czas pozwoli możemy skorzystać z kąpieli. Wracamy do portu podziwiając pejzaże i naturalne piękno magicznej wyspy.   Wycieczka zaplanowana dla osób, które chcą poznać Fuerteventurę, lokalne klimaty oraz cieszyć się podróżowaniem w małej grupie. 

Start: odbiory od godz. 7.00 

Koniec : ok godz. 19.00

Cena zawiera: 

- odbiór z  miejsca zakwaterowania 

- przeprawę promową Playa Blanca - Corralejo - Playa Blanca 

- obsługę kierowcy-przewodnika- w języku polskim 

Cena nie zawiera: 

- posiłku - obiad dodatkowo płatny ok 10-15 euro/os 

- własnych wydatków 

Info dodatkowe: Dokument tożsamości będzie niezbędny do przeprawy promowej. Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.