Po Polsku

KOD:

ACE-A100200

Lanzarote

Mikstura Lanzarote

W programie: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes - Haria i dolina 1000 palm - dawna stolica Teguise - Fundacja Cesar Manrique

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Piątek

Osoba dorosła
59
EUR
Dziecko 6-11 lat
49
EUR
Mikstura Lanzarote

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów max. 8-mio osobowych. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze i najciekawsze miejsca północnej Lanzarote, byście mogli rozkoszować się prawdziwym pięknem natury, niezwykłą sztuką Cesara Manrique oraz historią zamkniętą w butelce przedniego wina.
Po śniadaniu wyjeżdżamy z miejscowości turystycznych w kierunku północnym. Możecie wybrać spośród dwóch atrakcji: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes ( Wstęp płatny 10 EUR/os )
Jameos del Agua - wulkaniczna jaskinia powstała po wybuchu wulkanu Corona została przekształcona przez Cesara Manrique w miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem tego miejca. Bez wątpienia jest to miejsce, które należy zobaczyć będąc pierwszy raz na wyspie. Cueva de Los Verdes natomiast to propozycja dla miłośników jaskiń. Niepozorne wejście do tego miejsca kryje w sobie powulkaniczny tunel najdłuższy tego typu w Europie. Labirynty, podziemne jaskinie, galerie z pewnością zachwycą każdego. Ciekawe oświetlenie podkreśla niezwykłość tego miejsca.
W następnej kolejności odwiedzamy mały loklany sklepik przy winnicy w Ye by skosztować tutejszych wyrobów. Będzie okazja do zakupu smakołyków. Udajemy się w dalszą drogę poprzez punkty widokowe oraz miejscowość Haria i dolinę Tysiąca Palm. Zachwycą Was widoki i soczysta zielen tego miejsca. Będzie okazja do zrobienia ładnych zdjęć. Dojeżdżamy do Teguise. Dawna stolica wyspy, której nazwa sławi imię księżniczki Teguise, córki ostatniego króla Guanchów. Miasto stanowiło ważny ośrodek miejski w czasach kolonizacji, a jego sława wpisana jest w każdą uliczkę, każdy budynek starego miasta. Przyszedł czas na obiad. Lunch jemy w lokalnej restauracji, do wyboru: sałatka lub zupa z soczewicy, kurczak lub ryba panierowana, owoc. Napoje: wino i woda w cenie.
Wracamy na szklak turystyczny, by w niedalekiej odległości spędzić zwiedzić Fundację Cesarego Manrique. To Jego dom i inspiracja. Miejsce to jest doskonale zintegrowane z otaczającą lawą stanowi również muzeum, gdzie można podziwiać niezwykłe dzieła artysty. ( Wstęp płatny 10 euro)

Start: odbiory od godz. 9.00
Koniec : ok godz. 17.00
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca
Wymagana rezerwacja przed przylotem. Minimalna liczba uczestników: 6 osób
Dzień realizacji: WTOREK, PIĄTEK
dla grup zorganizowanych dzień realizacji do uzgodnienia
Uwaga. Rekomendujemy również rezerwację programu "Timanfaya 110%", wraz z wycieczką "Mikstura Lanzarote" stanowią uzupełniającą się całość.

  • Facebook Social Icon
zlokalnymi.pl
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes
combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.