Lanzarote

Perly Polnocy

KOD:

ACE-A100700

W programie - LagOmar (dom Omara Sharifa) - Dolina Tysiąca Palm - Haria - wulkan Corona - Archipiélago Chinijo - finca Aloe vera - Jameos del Agua - Fundacja Cesar Manrique*

Dzień Realizacji

Piątek

Español
English
Duetsch
Osoba dorosła
40
EUR
Dziecko 3-11 lat
22
EUR
W programie - LagOmar (dom Omara Sharifa) - Dolina Tysiąca Palm - Haria - wulkan Corona - Archipiélago Chinijo - finca Aloe vera - Jameos del Agua - Fundacja Cesar Manrique*

Lanzarote jest niezwykle piękna wszędzie tam, gdzie zajrzysz. Jego mieszkańcy zagospodarowali tę wyspę, z jej niesamowitymi kraterami i ostygłą lawą, w zgodzie ze świadomością ekologiczną i poprzez adaptację otoczenia. W tej wycieczce, oprócz widoków północnej części - jej klifów i małych wiosek otoczonymi drzewami palmowymi zobaczymy, jak artysta César Manrique potrafił interpretować i tworzyć proste piękno.

W samym sercu Lanzarote zobaczymy pomnik rolnika, pracę Manrique będącą hołdem dla pracy tutejszych farmerów a w niewielkim muzeum obejrzymy kolekcję narzędzi używanych na tych terenach.

Podczas  następnego przystanku odwiedzimy "LagOmar", dawny dom Omara Sharifa, jeden z najbardziej imponujących, oryginalnych i uroczych domów Lanzarote. To właśnie tutaj aktor zakochał się w sekretnym miejscu, w którym architektura i natura żyją w całkowitej harmonii. Poczujecie  niezwykły klimat jak z bajki "tysiąca i jednej nocy".

Przejeżdżamy przez wioskę Teguise i doliny z ich pierwotnymi uprawami. Piękne widoki na drodze zmuszają nas, abyśmy zatrzymali się w pobliżu najwyższego punktu wyspy, aby zobaczyć Dolinę Tysiąca Palmy, wioskę Haría, wulkan Corona,  na klifie Risco de Famara odkrywamy archipelag Chinijo.

Przerwę na posiłek wyznaczamy w pobliżu pięknej miejscowości Haría, znanej z gaju palmowego, doliny, która uzyskała przydomek " Tysiąca palm".

W planach mamy również krótką wizytę w fince- plantacji i wytwórni aloesu

W następnym etapie wycieczki zwiedzamy spektakularną wulkaniczną jaskinię "Jameos del Agua", przekształconą przez artystę Césara Manrique, który pokazał, że  człowiek może współgrać z naturą tworząc niezwykłe połączenia poprzez sztukę użytkową.

W drodze powrotnej możemy również zwiedzić piękną i zaskakującą "Fundację César Manrique" (* opcjonalnie,  wstęp ok 10 euro ), wystawę i dom genialnego artysty osadzony w naturalnych pęcherzach lawowych.

Wracamy na wybrzeże i po drodze do hotelu jesteśmy pewni, że spędziliśmy cudowny dzień