Lanzarote

Rodzinna Trasa Rowerowa

KOD:

ACE-A400100

Trasa: Puerto del - Carmen - punkt Spotters przy lotnisku - Playa Honda - Arrecife: zabytki, plaża i lody z polskiej lodziarni.

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota

Español
English
Osoba dorosła
15
EUR
Dziecko 3-11 lat
10
EUR
Trasa: Puerto del - Carmen - punkt Spotters przy lotnisku - Playa Honda - Arrecife: zabytki, plaża i lody z polskiej lodziarni.

Trasa: Puerto del - Carmen - punkt Spotters przy lotnisku - Playa Honda - Arrecife: zabytki, plaża i lody z polskiej lodziarni.
Zapraszamy Was na całodzienną wycieczkę indywidualną na rowerach. Przygotowaliśmy program dedykowany rodzinom z dziećmi, który realizujecie samodzielnie we własnym tempie. To świetny pomysł na spędzenie ciekawego dnia pełnego sportowej aktywności, zwiedzania, plażowania zakończonego wizytą w polskiej lodziarni. Dzieci będą zachwycone i na koniec dnia wreszcie...zmęczone.
Rowery odbieracie ze wskazanego punktu w Puerto del Carmen. Zapewniamy rezerwację i przygotowanie odpowiednich rowerów, a w punkcie odbioru spotkacie polskojęzyczną obsługę. Trasa, którą proponujemy liczy około 25 km, wzniesień jest niewiele, pokona ją każde dziecko, które regularnie jeździ na rowerze.
Pierwszym przystankiem, gdzie z pewnością spędzicie nawet kilkadziesiąt minut jest miejsce naprowadzania lądujących samolotów. Przelatujące nad głowami Boeingi wzbudzają emocje tak samo u dzieci jak i dorosłych. Dalsza droga biegnie wzdłuż lotniska a przed Wami będzie się rozciągać panorama na miejscowość Playa Honda, w oddali widoczny bedzie budynek Gran Hotel w Arrecife. Droga jak po sznurku prowadzić będzie Was wygodną promenadą przez Playa Honda, która cieszy się popularnością wśród lokalnych mieszkańców wyspy. Może zjecie drugie śniadanie właśnie tutaj? Przejazd do Arrecife stanowi promenada z pięknym widokiem na ocean, następnie, już w mieście, wzdłuż plaży Reducto, obok Gran Hotel. Rekomendujemy jednak dalszy przejazd aż do Charco de San Gines - małej zatoki, gdzie zacumowanych jest mnóstwo kolorowych rybackich łódek. Warto objechać zatoczkę, by po przeciwnej stronie przyjrzeć się prawdziwemu szkieletowi prehistorycznego stworzenia, który prezentowany jest na wolnym powietrzu ponad wodą.
Teraz warto odnaleźć przejście do calle Real (Castillo y Leon), i prowadząc rowery, przejść tą aleją pełną kawiarenek, markowych sklepów a przy wyjściu odszukać ostatnie na Lanzarote oryginalne balkony kanaryjskie. Wychodzimy przy kolorowym placu zabaw. Przerwa?
Z tego miejsca już widzicie Puente de las Bolas - średniowieczny most z charakterystycznymi kulami, prowadzący do zamku - Castillo San Gabriel, który służył obronie przed piratami. Kierujemy się do plaży Reducto, gdzie z pewnością chętnie dłużej odpoczniecie w cieniu palm. Do kąpieli zachęca czysta i spokojna woda. Możecie tutaj również zaplanować czas na obiad, wokół jest kilka niedrogich restauracji serwujących posiłki na wynos. Przy plaży znajdują się prysznice i dobrze utrzymane toalety. Możecie tutaj pozostać nawet do późnych godzin popołudniowych.
Na osłodzenie tego czasu mamy dla Was niespodziankę! Nasze biuro KANARY PO POLSKU zaprasza Was na lody! Produkowane na miejscu, według rodzinnej recepty, lody z polskiej lodziarni LAVA, która znajduje się przy plaży Reducto zaskakują wyborem smaków. Zaproszenia realizujecie na podstawie vouchera, który dołączamy do potwierdzenia rezerwacji.
Dzień powoli dobiega końca. Przed wami jeszcze powrót do Puerto del Carmen. Drogę już znacie. Z pewnością dzieci jeszcze raz zechcą zobaczyć lądowanie samolotów lub pobawić się na jednym z placów zabaw.
Jesteśmy pewni, że powiecie - TAK, było warto! Trochę sportu, trochę zwiedzania, trochę odpoczynku. I te lodyyyyy... To był idealny wakacyjny dzień na Lanzarote!
Dzień realizacji: Codziennie
Trasa 25 km poziom trudności łatwy
Start: rekomendujemy ok 9.30
Koniec: rekomendujemy ok 18.00
Uwaga: radzimy zabrać: wodę, stroje plażowe i ręczniki, lekką kurtkę przeciwwiatrową, przekąskę
Zapewniamy: rowery i kaski