Po Polsku

Lanzarote

Rowerowe love z Puerto del Carmen PL

KOD:

ACE-A102100

W programie: Puerto del Carmen - Arrecife - Tahiche - LagOmar - Teguise - Monumento al Campesino - region La Geria - Conil - Puerto del Carmen. Rower elektryczny.

Dzień Realizacji

Español
English
Osoba dorosła
59
EUR
W programie: Puerto del Carmen - Arrecife - Tahiche - LagOmar - Teguise - Monumento al Campesino - region La Geria - Conil - Puerto del Carmen. Rower elektryczny.

Kochacie rowery? Chcecie zwiedzać Lanzarote w ten właśnie sposób? Nawet jeśli nie jesteście pewni swojej kondycji to zapewniamy Wam najlepsze holenderskie rowery marki STELLA wyposażone w baterię elektryczną, która wspomoże Was na trasie. Zapraszamy Was na wycieczkę rowerową z polskim przewodnikiem i świetnym cyklistą! To najlepszy sposób by chłonąć atmosferę miejsc, które inni widzą z okien autokaru. Wy możecie poczuć wiatr we włosach, słońce na twarzy, zapach winorośli i wulkanicznej gleby, a także przyjrzeć się z bliska niezwykłym miejscom na wyspie. Pokonujecie trasę długości ok 50 - 55 km, teren jest przyjazny, podjazdy nieduże. Planujemy kilka dłuższych postojów, również przewidziany jest czas na posiłek w porze obiadowej ( lunch dodatkowo płatny ok 15 Euro ). Nadmorska promenada ciągnie się przez miejscowość turystyczną Puerto del Carmen aż do stolicy Arrecife. Mijamy piękne plaże, zatoki, nasze oko cieszy błękit oceanu. Stolica wyspy Arrecife mile Was zaskoczy.Mamy okazję zobaczyć najciekawsze średniowieczne zabytki, malowniczą zabudową mostów, kamieniczek i kolorowe łódki na Charco de Gines. Trasa prowadzi dalej do LagOmar - legendarnego domu Omara Sharifa, który był właścicielem tego miejsca dosłownie przez kilka dni. Zachwyci Was to miejsce niezwykłymi rozwiązaniami architektonicznymi, piękną zielenią i sztuką obecną na każdym kroku. Wstęp jest wliczony w cenę wycieczki. Następnie zaglądamy do Teguise - pierwszej stolicy wyspy, która szczyci się historyczną, świetnie zachowaną zabudową. Krótka wizyta wystarczy by nabrać sił do dalszej podróży. Przejeżdżamy do miejsca zwanego Monumento al Campesino - dzieła lokalnego artysty Cesara Manrique, gdzie zaplanowany jest czas na obiad. Po południu wjeżdżamy w region upraw winorośli mijając kolejne bodegi - winnice na trasie. Mamy możliwość przyglądania się niezwykłym uprawom roślin, malowniczym pejzażom, charakterystycznej zabudowie oraz chłoniemy lokalne klimaty. Teraz droga wiedzie w dół do Conil, przejeżdżamy obok wulkanów, przez wioski, by ostatecznie dojechać do wybrzeża. Przejazdem nadmorską promenada wzdłuż Puerto del Carmen kończymy naszą wycieczkę. Zapewniamy, że mimo zmęczenia będziecie usatysfakcjonowani takim sposobem zwiedzania wyspy i będziecie go polecać swoim znajomym oglądając wspólnie zdjęcia z wyprawy rowerowej.
Dzień realizacji: WTOREK
Start: godz. 9.00
Koniec: godz. 17.00
grupie towarzyszy polski przewodnik - cyklista
Realizacja programu w języku polskim : min 4 uczestników
Dla grup zorganizowanych dzień realizacji do ustalenia