top of page
Po Polsku

Lanzarote

Timanfaya 100 dla rejsu

KOD:

ACE-A100.140PL

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Las Salinas - La Geria - Monumento del Campesino

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela

Polski
Osoba dorosła
51
EUR
Dziecko 7-12,99 lat
45
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Las Salinas - La Geria - Monumento del Campesino

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów 8-mio osobowych. Po śniadaniu odbieramy Was z Arrecife i ruszamy w kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas ""Ruta de los volcanes"" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Wstęp płatny +12 EUR/os.
W kolejnym etapie podróży poznamy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. Jeśli będziecie mieli ochotę to zajrzyjcie do wioski El Golfo o niezwykłej atmosferze wioski rybackiej.
W pobliżu znjadziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i ""kotły"". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny. Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską.
La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju. Przed nami jeszcze jedno miejsce - El Monumento al Campesino (pomnik Rolnika), dzieło Césara Manrique zaprojektowanego jako hołd dla wysiłku tutejszych farmerów. Oprócz ciekawego pomnika znajduje się tu również mała artystyczna wioska, gdzie prezentowane są wyroby rękodzielnictwa ale również stare narzędzia oraz warsztaty pracy.
Czas trwania: 4-5 godzin
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca
Minimalna liczba uczestników: 2 osób
Dzień realizacji: wg wpłynięcia promu do portu

Cena zawiera:

- odbiór z  Arrecife port morski

- obsługę kierowcy-przewodnika w języku polskim

- biletów wstępu do PN Timanfaya ( 12,00 euro/os, dziecko 7-12 lat 6,00 euro)

Cena nie zawiera:

- dla chętnych degustacja wina - 2,5 - 3,5 euro/os

- dla chętnych przejażdżka na wielbłądach

- własnych wydatków 

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

bottom of page