top of page
Po Polsku

Lanzarote

Timanfaya i wino

KOD:

ACE-A100.020PL

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - region winiarski i bodega. Dla chętnych możliwa przejażdżka na wielbłądach.

Dzień Realizacji

Wtorek,Środa, Piątek

Polski
Osoba dorosła
51
EUR
Dziecko 7-12,99 lat
35
EUR
Dziecko 2-6,99 lat
29
EUR
Dziecko 0-1,99 lat
15
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - region winiarski i bodega. Dla chętnych możliwa przejażdżka na wielbłądach.

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów do 8 osób. Wycieczka ta pozwala Wam na odwiedziny w najważniejszym, zdaje się, miejscu na Lanzarote, jakim jest  Park Narodowy Timanfaya ze swoimi ciągle aktywnymi sejsmicznie wulkanami. Uzupełnieniem stają się niezwykle malownicze miejsca: El Golfo i Los Hervideros. Przejedziemy również przez krainę uprawy winorośli charakterystycznej dla Lanzarote - La Geria

Po śniadaniu odbieramy Was z miejsca zakwaterowania i kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas "Ruta de los volcanes" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Dla chętnych będzie możliwosć przejażdżki na wielbłądach. W kolejnym etapie podróży poznamy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się  przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. Jeśli będziecie mieli ochotę to zajrzyjcie do wioski El Golfo o niezwykłej atmosferze wioski rybackiej. W pobliżu znjadziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i "kotły". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny.  Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską. La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju. Dla chętnych degustacja ( dodatkowo płatna) i możliwość zakupu lokalnych produktów. 

Odbiory od godz.8.30 

Koniec ok godz. 13.00 

Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca.

Uwaga. Rekomendujemy również rezerwację programu "Mikstura Lanzarote", wraz z wycieczką "Timanfaya i wino" stanowią uzupełniającą się całość.

Cena zawiera

- odbiór z  miejsca zakwaterowania 

- obsługę kierowcy-przewodnika w języku polskim

- bilet wstępu do PN Timanfaya ( 12,00 euro/os, dziecko 7-12 lat 6,00 euro)  

Cena nie zawiera

- dla chętnych degustacja wina - 2,5 - 3,5 euro/os 

- dla chętnych przejażdżka na wielbłądach (11 euro/os) 

- własnych wydatków 

Info dodatkowe:  Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

bottom of page