Lanzarote

Wulkany i wino

KOD:

ACE-A100600

W programie: Park Narodowy Timanfaya i " Szlak Wulkanów" - La Geria - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas

Dzień Realizacji

Wtorek, Czwartek, Sobota

Español
English
Duetsch
Osoba dorosła
35
EUR
Dziecko 3-11 lat
21
EUR
W programie: Park Narodowy Timanfaya i " Szlak Wulkanów" - La Geria - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas

Rozpoczynamy naszą podróż w kierunku Parku Narodowego Timanfaya, gdzie pojedziemy “Ruta de los Volcanes” - "Szlakiem Wulkanów". Będziecie podziwiać ten niezwykły księżycowy krajobraz pełen kolorów i kształtów. Zatrzymujemy się w miejscu, gdzie ciepło z ostatniej erupcji jest nadal wyczuwalne i możemy uczestniczyć w pokazie geotermalnym aby na własne oczy przekonać się, że ziemia pod stopami ciągle się gotuje.
Gdzie indziej, w tym samym parku, możemy cieszyć się jazdą na wielbłądach ( atrakcja dodatkowo płatna). Kiedy opuszczamy park narodowy, droga prowadzi przez obszar znany jako „La Geria” wyjątkowy region winiarski, gdzie sposób uprawy winorośli jest niezwykły.
Pnącza sadzone są w wulkanicznych dołkach, chronione przez małe, kamienne murki. Ta forma uprawy pozwala na utrzymanie wilgoci w glebie oraz chroni od wiatrów.
Będzie też okazja, by spróbować aromatyczne wina w lokalnej winnicy.
Zaplanowaliśmy również czas na obiad ( nie wliczony w cenę, ok 12-15 euro )
Kontynuujemy naszą wycieczkę wzdłuż południowego wybrzeża Lanzarote, aby zatrzymać się w małej nadmorskiej miejscowości „El Golfo”. Teraz czeka nas miły spacer, aby dostać się poprzez spektakularne formacje powulkaniczne do „El Charco de los Clicos”, małego jeziorka o głębokim zielonym kolorze, które ma swoją niezwykłą faunę i florę.
Pokonujemy krótką drogę na południe, aby zobaczyć fantastyczny krajobraz wulkaniczny „Los Hervideros”, gdzie lawa zetknęła się z wodami oceanu i zastygała w najróżniejszych pozach by stworzyć ostatecznie jamy, zagłębienia i wykwity, o które z impetem rozbijają się morskie fale.Po drodze również widzimy „Salinas del Janubio ”, największa na Wyspach Kanaryjskich odsalarnia wody morskiej, która nadal pozostaje aktywna przy wsparciu UE, jako naturalny obszar chroniony.
I tak kończymy naszą wycieczkę, wracamy na drogę, która prowadzi nas z powrotem do hotelu.