Po Polsku

KOD:

TFS120500

Teneryfa

La Gomera Special z Puerto de la Cruz

W programie: Park Narodowy Garajonay - Los Relares, San Sebastian - stolica wyspy, liczne punkty widokowe oraz obiad w lokalnej restauracji na punkcie widokowym Abrante. Wyjazd z Puerto de la Cruz.

Dzień Realizacji

Sobota

Osoba dorosła
92,50
EUR
Dziecko 4-11 lat
67.5
EUR
Dziecko 0-3 lat
5
EUR
La Gomera Special z Puerto de la Cruz

Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem - odwiedź sąsiednią wyspę La Gomera
Wyjazd ze strefy Puerto de La Cruz ok. 6.15
Zapraszamy Was na zwiedzanie najciekawszych miejsc na Gomerze.
Na wyspę przeprawiamy się w ciągu 45 minut dzięki szybkiemu i stabilnemu trimaranowi Fred Olsen. Towarzyszy Wam polski przewodnik, który opowiada o Gomerze podczas przejazdów autokarem.
Niewątpliwie najważniejszym punktem zwiedzania będzie wizyta w Parku Narodowym Garajonay, który znany jest jako trzeciorzędowy las laurowo-wrzosowy. Zachwyci Was dzikość tego miejsca - wysokie, nieco przytłaczające drzewa laurowe, subtropikalna roślinność, która swoją bujność zawdzięcza ciągle kłębiącym sie chmurom nad wyspą. To tutaj kręcono ujęcia do filmu "Park Jurajski". Na szczycie Garajonay spróbujecie regionalnych trunków, które będzie można przywieźć jako pamiątkę z podróży.
Kolejnym punktem programu jest piękny park Los Telares, gdzie zobaczycie egzotyczne drzewa owocowe: bananowce, papaje, awokado, cytrusy. Dowiecie się, w jaki sposób wytwarzany jest miód palmowy.
Smaczny, lokalny obiad zjemy w restauracji na punkcie widokowym Abrante, z którego będziecie podziwiać Teide. To tutaj znajduje się taras widokowy z przeszkloną podłogą zawieszoną nad urwiskiem. Zdjęcia z tego miejsca są niezwykłe! Będziecie mieć również okazję uczestniczyć w pokazie języka gwizdanego. Taki sposób porozumiewania się był praktykowany ze względu na duże odległości i liczne wąwozy. Teraz stanowi ciekawostkę i niezwykłą wizytówkę mieszkańców Gomery.
​Oczywiście wypada jeszcze zobaczyć stolicę wyspy - San Sebastian de la Gomera, gdzie mieszkał Krzysztof Kolumb. Zwiedzimy Stare Miasto z charakterystyczną zabudową z początków kolonizacji Wysp Kanaryjskich oraz ówczesne fortyfikacje.
W drodze powrotnej do portu San Sebastian zatrzymamy się na punktach widokowych, aby utrwalić wspomnienia z tej tajemniczej wyspy.
​W cenie wycieczki: odbiór z hotelu, szybki prom na La Gomerę, obiad w lokalnej restauracji na punkcie widokowym Abrante, polski przewodnik.
Powrót do portu w Los Cristianos na Teneryfie ok. 18.30, dojazd do hoteli w Puerto de la Cruz ok 21.00

  • Facebook Social Icon
zlokalnymi.pl
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes
combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.