Teneryfa

Nocleg na Teide i Wejscie na Szczyt

KOD:

TFS440500

Nocleg w schronisku Altavista na Teide upoważnia do wejścia na szczyt Teide przed godz. 9:00 rano bez konieczności uzyskiwania zezwolenia.

Dzień Realizacji

Español
English
Nocleg w schronisku Altavista na Teide upoważnia do wejścia na szczyt Teide przed godz. 9:00 rano bez konieczności uzyskiwania zezwolenia.

Nocleg w schronisku Altavista na Teide upoważnia do wejścia na szczyt Teide przed godz. 9:00 rano bez konieczności uzyskiwania zezwolenia.
Schronisko Altavista na Teide znajduje się na wysokości 3 270 m n.p.m. i można do niego dotrzeć dwoma różnymi szlakami:
Pieszo z drogi przez górę Montaña Blanca (Szlak nr 7): Szlak rozpoczyna się przy drodze TF-21 na kilometrze 40,7 (N28* 15' 34" W16* 36' 12"). Stopień trudności wspinaczki jest wysoki i zajmuje ona od 4 do 5 godzin. Zaplanuj swoją wycieczkę tak, aby dotrzeć do schroniska przed godz. 22:00. Bezpieczniej jest wspinać się w towarzystwie. Do punktu wejścia na szlak zawiozą Cię autobusy różnych linii (guagua) www.titsa.com
Drugi szlak jest wygodniejszy ze względu na możliwość skorzystania z kolejki linowej na Teide. Rozpoczyna się on wjazdem kolejką linową z 43 kilometra drogi TF-21, a z górnej stacji kolejki można dotrzeć do schroniska kierując się najpierw szlakiem nr 11 na punkt widokowy Fortaleza, a stamtąd szlakiem nr 7 w stronę schroniska Altavista na Teide. Stopień trudności szlaków jest średni, a wędrówka zajmuje około godziny. Godziny otwarcia kolejki linowej:
Wjazd w godz. od 9:00 do 16:00
Zjazd w godz. od 9:00 do 16:50
Kolejka linowa dysponuje bezpłatnym parkingiem. Przy kolejce linowej znajdują się również przystanki różnych linii autobusowych.
Koniecznie przygotuj się:
Załóż ciepłe ubranie i obuwie odpowiednie do górskich wędrówek również w okresie letnim. Nie zabieraj ze sobą zbędnych rzeczy, aby nie przeciążać plecaka. Na miejscu można kupić wodę oraz zimne i gorące napoje. Chroń się przed słońcem, używając okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy oraz kremu z filtrem. Zaopatrz się w wodę na czas wędrówki. W razie potrzeby w naszych pomieszczeniach są automaty z wodą, należy więc zabrać ze sobą monety, aby skorzystać z maszyn. Osobom z problemami zdrowotnymi, chorobami płuc czy układu krążenia zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem. Nie poleca się noclegu w schronisku kobietom w ciąży ani dzieciom poniżej 8 roku życia. W razie pojawienia się objawów choroby wysokościowej należy niezwłocznie zacząć schodzić. W razie niedyspozycji należy zadzwonić pod numer 112.
Informujemy, że schronisko nie dysponuje prysznicami.
Wejście na krater:
Warto opuścić schronisko około godz. 6:00 rano, aby dotrzeć na krater Teide przed wschodem słońca. Nie zapomnij zabrać ze sobą latarki oraz aparatu fotograficznego.
Nocleg w schronisku Altavista na Teide upoważnia do wejścia na szczyt Teide przed godz. 9:00 rano bez konieczności uzyskiwania zezwolenia. Wędrujesz zawsze na własną odpowiedzialność. Zachowaj ostrożność. Jeśli chcesz zjechać kolejką linową, powiadom o tym personel schroniska.
Schronisko
Pobyt w schronisku jest ograniczony do jednej (1) nocy, a jego pomieszczenia (kuchnia i toalety) są otwarte w godz. od 17:00 do 22:00.
Schronisko należy opuścić przed godz. 7:30 rano następnego dnia po noclegu.
Schronisko jest zamykane o godz. 8:00 i otwiera tylko hall o godz. 11:00 rano.
Sypialnie są otwierane o godz. 19:00.
Po godz. 22:30 należy zachować ciszę.
Do dyspozycji gości: ambulatorium, salon, jadalnia oraz kuchnia.
Schronisko dysponuje trzema wspólnymi sypialniami dla 54 turystów.
Pomieszczenia są ogrzewane. Miejsca noclegowe zapewniają pościel i ciepłe kołdry. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą śpiwora, schronisko posiada toalety bez pryszniców.
Własne jedzenie można podgrzać w kuchni wyposażonej w niezbędne przybory.