Po Polsku

Teneryfa

Objazd Wyspy z Polnocy

KOD:

TFS120101

W programie: Smocze Drzewo w Icod de los Vinos, punkt widokowy Garachico - la Orotava i Teide z możliwością wjazdu kolejką.

Dzień Realizacji

Poniedziłaek

Polski
Osoba dorosła
60
EUR
Dziecko do 12 lat
30
EUR
W programie: Smocze Drzewo w Icod de los Vinos, punkt widokowy Garachico - la Orotava i Teide z możliwością wjazdu kolejką.

Odbieramy Was z ustalonego miejsca w Puerto de la Cruz . 

Kierujemy się w stronę wulkanu Teide (o wysokości 3 718 m n.p.m), który jest najwyższym szczytem Królestwa Hiszpanii i stanowi serce Teneryfy. Przejeżdżając prze Park Narodowy mamy okazję zaobserwować, jak zmienia się krajobraz, mieni kolorami i ciekawymi formacjami geologicznymi. Mijamy zastygłe jęzory lawy, niezwykłe skały, by znaleźć się ponad chmurami!. Stąd też roztacza się pękny widok na sąsiednie wyspy. 

Zatrzymujemy się na punktach widokowych, by zrobić niezwykłe zdjęcia i podziwiać Teneryfę z wysokości. Będzie możliwość wjechania kolejką Teleferico niemalże na szczyt wulkanu ( bilet kosztuje 37 euro). 

Wulkan Teide zajmie nam sporo czasu, ale jeszcze przed nami kolejne atrakcje! Przejedziemy przez Garachico, miasteczko, które zalane zostało lawą. Posłuchamy ciekawej opowieści, która jest związana z tym wydarzeniem. Obrazy zostaną w pamięci na długo... Kolejnym przystankiem będzie Icod de los Vinos. Tam zobaczymy Drago Milenario - "smocze drzewo", dracenę, której wiek określa sie na ponad tysiąc lat. W tej miejscowości również będziemy mieli okazję degustować wina i lokalne trunki w tutejszej winiarni. Będzie też okazja do zakupu pamiątek. Odwiedzamy również La Orotava, przeniesiemy się do czasow pierwszych konkwistadorow, kiedy Hiszpania była imperium, w którym nigdy nie zachodziło słońce.  

Zalecamy wygodne buty. Warto ubrać się na "cebulkę", gdyż w górach temperatura spada niekiedy do kilku stopni Celcjusza. 

Grupę prowadzi polski przewodnik! 

Odbiory od godz. 8.30,

Cena zawiera: 

- odbiór z przystanku w rejonie zakwaterowania - północ wyspy

- polskojęzyczną obsługę  przewodnika

- obiad w lokalnej restauracji

Cena nie zawiera: 

- biletu na kolejkę Teleferico  (+37 eur/os) 

- własnych wydatków Info dodatkowe: 

Nie gwarantujemy możliwości wjazdu kolejką Teleferico - uzależnione jest to od aktualnej pogody i stanu technicznego kolejki. 

Wjazd na górną stację kolejki odbywa się na własną odpowiedzialność . Doradzamy wykupienie ubezpieczenia wysokogórskiego przed przylotem. 

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę