Po Polsku

Teneryfa

Objazd polnocnej Teneryfy 14-60os

KOD:

TFS910600

W programie: La Laguna - La Orotava - Garachico - Icod de los Vinos i spotkanie z winem - historia i krajobrazy. Wyjazd z Puerto de la Cruz i La Quinta.

Dzień Realizacji

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela

Polski
Grupa 14-20 osób
Grupa 51-60 osób
49
EUR
Grupa 41-50 osób
56
EUR
Grupa 31-40 osób
59
EUR
Grupa 21-30 osób
66
EUR
Grupa 14-20 osób
69
EUR
W programie: La Laguna - La Orotava - Garachico - Icod de los Vinos i spotkanie z winem - historia i krajobrazy. Wyjazd z Puerto de la Cruz i La Quinta.

Objazd wyspy rozpoczynamy od zwiedzania dawnej stolicy Teneryfy - San Cristobal de La Laguna, której starówka została zapisana na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Piękna kolonialna zabudowa stała się wzorem dla tworzenia hiszpańskich kolonialnych miast między innymi Havany czy Trynidadu. Do dziś wiele budynków pełni swoją użyteczną funkcję. Zaglądamy również na lokalny targ pełen owoców, zapachów i smaków. Urok, atmosfera tego miasta zachwyca każdego! Udajemy się do stararej Orotavy. Odszukamy balkony słynnego domu Casa de los Balcones i zobaczymy barokowy kościół. W kolejnym etapie wycieczki przenosimy się do klimatycznego miasteczka Garachico, zniszczonego przez lawę wulkanu, który miał erupcję w 1706 roku. Miasteczko zostało odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej, do dziś możemy zobaczyć wtopioną w ocean skamieniałą czarną lawę i naturalne baseny lawowe u wybrzeża. Spacer wąskimi i ładnymi uliczkami przyniesie Państwu interesujące wrażenia.
Obiad jemy w domowej restauracji - do wyboru jest danie główne, wybieracie spośród typowych dań kanaryjskich - kozinę, królika, rybę kurczaka, w towarzystwie ziemniaczków z sosami mojo verde, mojo rojo, gofio, lokalnym winem. W ostatnim etapie wycieczki jedziemy do
Icod de los Vinos, aby przespacerować się starymi uliczkami i zobaczyć najstarszą na wyspie dracenę - Smocze Drzewo - Drago Milenario. Tutaj również będziemy mieli okazję do smakowania win i poznania sposobu ich produkcji.
Czas trwania: ok 9 godzin, obiad w cenie
START: Strefa NORTE: Puerto de La Cruz i La Quinta
Język: polski