Po Polsku

Teneryfa

Objazd wyspy 14-60os z poludnia

KOD:

TFS910100

W programie: La Laguna – ogród botaniczny w Puerto de la Cruz - Garachico- Icod de los Vinos - degustacja win - najpiękniejsze krajobrazy.

Dzień Realizacji

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela

Polski
Grupa 14-20 osób
Grupa 51-60 osób
49
EUR
Grupa 41-50 osób
55
EUR
Grupa 31-40 osób
59
EUR
Grupa 21-30 osób
65
EUR
Grupa 14-20 osób
69
EUR
W programie: La Laguna – ogród botaniczny w Puerto de la Cruz - Garachico- Icod de los Vinos - degustacja win - najpiękniejsze krajobrazy.

Objazd wyspy rozpoczynamy od zwiedzania dawnej stolicy Teneryfy - San Cristobal de La Laguna, której starówka została zapisana na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Piękna kolonialna zabudowa stała się wzorem dla tworzenia hiszpańskich kolonialnych miast między innymi Havany czy Trynidadu. Do dziś wiele budynków pełni swoją użyteczną funkcję. Urok, atmosfera tego miasta zachwyca każdego! Z La Laguny jedziemy nadmorską autostradą w kierunku przepięknie położonego i urokliwego Jardin Botanico de Aclimatacion de la Orotava w Puerto de la Cruz. Jest to ogród botaniczny z tropikalnymi okazami drzew i roślin, które tu przechodziły aklimatyzację w drodze do królewskich parków w Madrycie i Aranjuez ( wstęp + 2 euro ). W kolejnym etapie wycieczki przenosimy się do klimatycznego miasteczka Garachico, zniszczonego przez lawę wulkanu, który miał erupcję w 1706 roku. Miasteczko zostało odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej, do dziś możemy zobaczyć wtopioną w ocean skamieniałą czarną lawę i naturalne baseny lawowe u wybrzeża. Spacer wąskimi i ładnymi uliczkami przyniesie Państwu interesujące wrażenia. Lunch jemy w lokalnej kanaryjskiej restauracji. Pierwsze danie: do wyboru - zupa kanaryjska lub ciecierzyca duszona, danie główne do wyboru: królik, koźlina, żeberka, kurczak, wołowina, tuńczyk, ryba. Dodatkowo na stołach: pieczywo, przekąska / sałatka, ziemniaczki kanaryjskie, sosy, gofio, woda, wino białe i czerwone lub piwo, banany z plantacji na deser. W ostatnim etapie wycieczki mamy wizytę w Icod de los Vinos, miasteczku, w którym podziwiać możemy najstarszą dracenę "smocze drzewo", główny plac z ciekawą roślinnością i kościołem. Będziemy mieli okazję skosztować lokalnych trunków podczas degustacji w winiarni oraz znajdzie się czas na drobne zakupy. W drodze powrotnej zatrzymujemy się jeszcze na punkcie widokowym na klify Los Gigantes.
Czas trwania: ok 9 godzin
Grupę prowadzi
polski licencjonowany przewodnik.