top of page
Po Polsku

Gran Canaria

Urokliwa Gran Canaria

KOD:

LPA-A100.120PL

W programie: wąwóz Guayadeque- Arucas - Firgas -Teror - Roque Nublo - Pico de las Nieves - Cruz de Tejeda - dolina 1000 palm.

Dzień Realizacji

Wtorek, Czwartek

Polski
Osoba dorosła
75
EUR
Dziecko 3-11 lat
55
EUR
Dziecko 0-2 lat
25
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: wąwóz Guayadeque- Arucas - Firgas -Teror - Roque Nublo - Pico de las Nieves - Cruz de Tejeda - dolina 1000 palm.

Wycieczkę rozpoczynamy od Barranco de Guayadeque (wąwóz Guayadeque), miejsca, które fascynuje swoim surowym krajobrazem, stromymi zboczami porośniętymi endemiczną roślinnością, jaskiniami i licznymi naturalnymi grotami. Poprzez plantacje bananów dojedziemy do Arucas. Miasteczko szczyci się piękną starówką i monumentalnym kościołem Św. Jana Chrzciciela. Kierujemy się do malowniczej i czarującej wioski Firgas, którego wizytówką miasta jest słynny kanaryjski deptak z fontannami. Teror jest jednym z tych miejsc na Gran Canarii, które trzeba zobaczyć. Znane jest jako miejsce kultu religijnego. Tutaj znajduje się Bazylika Matki Boskiej Sosnowej (Virgen del Pino), patronki Wysp Kanaryjskich. Kolorowe fasady i typowe drewniane balkony z XV wieku tworzą niezapomniany klimat.  Kierując się do centralnej części Wyspy będziemy przejeżdżać przez najwilgotniejsze tereny, dawniej porośnięte przez wiecznie zielone lasy laurowe (Laurisilva) - Valleseco. Z Valleseco jedziemy do typowej rolniczej wioski o nazwie Lanzarote. Z przekazów ustnych i niektórych dokumentów wiadomo, że tutaj osiedliła się tu grupa ludzi z Lanzarote, emigrując z wyspy dotkniętej erupcją wulkaniczną i głodem. Nadszedł czas na obiad w typowym barze kanaryjskim, gdzie będziemy mogli degustować potrawy regionalne - papas arrugadas - ziemniaczki kanaryjskie, chleb z sosem alioli, kozie mięso czy ropa vieja - gęstą pożywną zupę kanaryjska, smażony ser z marmoladą ( menu proponowane w zależności od zasobów kuchni w danym dniu). Do obiadu można zamówić piwo, lokalne wino, wodę lub napoje orzeźwiające. Po obiedzie kierujemy się do centralnej części Wyspy by podziwiać najwyższy szczyt Gran Canarii - Pico de las Nieves (Śnieżny Szczyt). Punkt widokowy Mirador del Pico de los Pozos de la Nieves oferuje zapierający dech w piersiach widok na porośnięte sosnami doliny, a za nimi błękitny ocean, całą południową część wyspy z Wydmami Maspalomas, skały Roque Bentayga i Roque Nublo oraz wulkan El Teide nasąsiedniej Teneryfie. Ruszamy na południe, do San Bartolome de Tirajana, nazywane inaczej Tunte, poprzez malowniczą wioskę Ayacata i doliny usiane egzotyczną roślinnością. Zatrzymujemy się w maleńkiej, ale zarazem bardzo urokliwej, miejscowości Fataga, słynącej z wąskich i stromych uliczek. Dalej przejeciemy Doliną “Tysiąca Palm”, by z punktu widokowego “Degollada de las Yeguas” podziwiać wspaniały widok na naturalne Wydmy w Maspalomas i na Dolinę Fataga. Wycieczkę kończymy pełni niezapomnianych  wrażeń z całego wycieczkowe dnia.

Dla tej wycieczki programem uzupełniającym jest  LUX Gran Canaria.

Cena zawiera:

- odbiór spod hotelu

- polskojęzyczną obsługę  przewodnika - kierowcy

- obiad w lokalnej restauracji - kanaryjska kuchnia w formie tapas

- degustację rumu, sera i specjałów migdałowych

Cena nie zawiera:

- własnych wydatków

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną oraz kurtkę przeciwwiatrową lub bluzę. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

Dla tej wycieczki programem uzupełniającym jest  LUX Gran Canaria.

bottom of page