top of page
Po Polsku

La Gomera

La Gomera Special GMZ

KOD:

GMZ-A100.010PL

W programie: Park Narodowy Garajonay - Los Relares, San Sebastian - stolica wyspy, liczne punkty widokowe oraz obiad w lokalnej restauracji.

Dzień Realizacji

Poniedziałek

Polski
Osoba dorosła
80
EUR
Dziecko 3-11 lat
50
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Park Narodowy Garajonay - Los Relares, San Sebastian - stolica wyspy, liczne punkty widokowe oraz obiad w lokalnej restauracji.

Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem - zwiedzaj z nami wyspę La Gomera Wyjazd z portu San Sebastian de la Gomera godz. 10.00

Zapraszamy Was na zwiedzanie najciekawszych miejsc na Gomerze. Towarzyszy Wam polski przewodnik, który opowiada o Gomerze podczas przejazdów autokarem. Niewątpliwie najważniejszym punktem zwiedzania będzie wizyta w Parku Narodowym Garajonay, który znany jest jako trzeciorzędowy las laurowo-wrzosowy. Zachwyci Was dzikość tego miejsca - wysokie, nieco przytłaczające drzewa laurowe, subtropikalna roślinność, która swoją bujność zawdzięcza ciągle kłębiącym sie chmurom nad wyspą. To tutaj kręcono ujęcia do filmu "Park Jurajski". Na szczycie Garajonay spróbujecie regionalnych trunków, które będzie można przywieźć jako pamiątkę z podróży. Kolejnym punktem programu jest piękny park Los Telares, gdzie zobaczycie egzotyczne drzewa owocowe: bananowce, papaje, awokado, cytrusy.

Dowiecie się, w jaki sposób wytwarzany jest miód palmowy.  Smaczny, lokalny obiad zjemy w restauracji w Parku Narodowym Garajonay . Będziecie mieć również okazję uczestniczyć w pokazie języka gwizdanego. Taki sposób porozumiewania się był praktykowany ze względu na duże odległości i liczne wąwozy. Teraz stanowi ciekawostkę i niezwykłą wizytówkę mieszkańców Gomery. ​Oczywiście wypada jeszcze zobaczyć stolicę wyspy - San Sebastian de la Gomera, gdzie mieszkał Krzysztof Kolumb. Zwiedzimy Stare Miasto z charakterystyczną zabudową z początków kolonizacji Wysp Kanaryjskich oraz ówczesne fortyfikacje. W drodze powrotnej do portu San Sebastian zatrzymamy się na punktach widokowych, aby utrwalić wspomnienia z tej niezwykłej wyspy. ​

Powrót do portu w San Sebastian de la Gomera ok godz. 16.00-16.30

Cena zawiera:

- odbiór z portu San Sebastian de la Gomera

- polskojęzyczną obsługę przewodnika

- obiad w lokalnej restauracji (wraz z napojem)

Cena nie zawiera: 

- własnych wydatków

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę

bottom of page