top of page
Po Polsku

Lanzarote

Esencja Lanzarote dla rejsu

KOD:

ACE-A104100

W programie: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes - Haria i dolina 1000 palm - dawna stolica Teguise

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela

Polski
Osoba dorosła
51
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes - Haria i dolina 1000 palm - dawna stolica Teguise

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów 8-mio osobowych. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze i najciekawsze miejsca północnej Lanzarote, byście mogli rozkoszować się prawdziwym pięknem natury oraz niezwykłą sztuką Cesara Manrique.
Wyjeżdżamy z Arrecife w kierunku północnym. Możecie wybrać spośród dwóch atrakcji: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes ( Wstęp płatny +10 EUR/os )
Jameos del Agua - wulkaniczna jaskinia powstała po wybuchu wulkanu Corona została przekształcona przez Cesara Manrique w miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem tego miejca. Bez wątpienia jest to miejsce, które należy zobaczyć będąc pierwszy raz na wyspie. Cueva de Los Verdes natomiast to propozycja dla miłośników jaskiń. Niepozorne wejście do tego miejsca kryje w sobie powulkaniczny tunel najdłuższy tego typu w Europie. Labirynty, podziemne jaskinie, galerie z pewnością zachwycą każdego. Ciekawe oświetlenie podkreśla niezwykłość tego miejsca.
Udajemy się w dalszą drogę poprzez punkty widokowe oraz miejscowość Haria i dolinę Tysiąca Palm. Zachwycą Was widoki i soczysta zielen tego miejsca. Będzie okazja do zrobienia ładnych zdjęć.
Dojeżdżamy do Teguise. Dawna stolica wyspy, której nazwa sławi imię księżniczki Teguise, córki ostatniego króla Guanchów. Miasto stanowiło ważny ośrodek miejski w czasach kolonizacji, a jego sława wpisana jest w każdą uliczkę, każdy budynek starego miasta. I tak kończymy tę krótką, lecz pełną atrakcji wycieczkę dojeżdżając do stolicy wyspy Arrecife.
Czas trwania: 4-5 godzin
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca
Minimalna liczba uczestników: 2 osób
Dzień realizacji: wg wpłynięcia promu do portu

Cena zawiera

- odbiór z  miejsca zakwaterowania 

- obsługę kierowcy-przewodnika w języku polskim

- bilet wstępu do  Jamos del Agua lub Cueva de los Verdes ( 10,00 euro/os, dziecko 7-12 lat 6,00 euro)  

Cena nie zawiera

- własnych wydatków 

Info dodatkowe:  Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

bottom of page