top of page
Po Polsku

Lanzarote

Museum Atlantico

KOD:

ACE-A302300

Nurkowanie w Museo Atlatico, pierwszym w Europie podwodnym muzeum (pierwsze nurkowanie ”trydive” Playa Chica, 2gie nurkowanie w Museo Atlantico)

Czasowo niedostępne

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota,

Polski
English
Español
Osoba dorosła
155
EUR
Dziecko od 10 lat
155
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
Nurkowanie w Museo Atlatico, pierwszym w Europie podwodnym muzeum (pierwsze nurkowanie ”trydive” Playa Chica, 2gie nurkowanie w Museo Atlantico)

Nurkowanie z polskim instruktorem w Museo Atlantico. Muzeum położone jest zaraz przy wybrzeżu Playa Blanca na południu wyspy, jest to pierwsze tego rodzaju muzeum w Europie. Zostało otwarte 2 marca 2016 roku dla nurków, freediverów oraz snurkujących. Artysta odpowiedzialny za powstanie muzeum – Jason de Caires Taylor - zdobył sławę dzięki swoim dziełom w jego pierwszym podwodnym parku rzeźb w Grenadzie oraz kolejnym przy wybrzeżu Cancun      w Meksyku.

Muzeum Atlantico znajduje się przy chronionych plażach Las Coloradas, Playa Blanca na głębokości 15 metrów.

Wszystkie odlewy były wzorowane na prawdziwych postaciach, a rzeźby           w instalacji Rubicon były wzorowane na ludziach żyjących na Lanzarote.          W muzeum znajduje się  300 rzeźb wykonanych z betonu o neutralnym pH, dzięki czemu mają zostać zasiedlone przez morskie organizmy. Rzeźby są zaaranżowane tak, aby promować społeczną odpowiedzialność.

Poniżej znajduje się przewodnik z opisem głównych eksponatów:

  • Los Jolateros  stanowi pierwszą grupę rzeźb i przedstawia dzieci             w małych łodziach zrobionych z beczek na ropę. Tradycją na Lanzarote są regaty, podczas których dzieci za pomocą wioseł napędzają tego rodzaju łodzie.

  • The Raft of the Lampedusa  odnosi się do obecnego kryzysu związanego               z uchodźcami, którzy walczą o ucieczkę z niebezpiecznych rejonów, używając wszelkiej możliwej floty, którą tylko można pływać

  • The Selfie Couple para, która wykonuje sobie zdjęcie, a w tle znajduje się tratwa z Lampedusy. Instalacja ta stanowi krytykę naszego społeczeństwa gdzie technologia i skupienie się na sobie są ważniejsze niż to co dzieje się wokół nas.

  • The Rubicon  stanowi grupa 35 figur ludzi, którzy podążają w kierunku, z którego nie ma odwrotu. Instalacja ta stanowi krytykę nowoczesnego społeczeństwa, które podąża za tym co politycy i telewizja nam powiedzą, bez myślenia za nas samych

  • The Hybrid Garden zawiera różne rzeźby typu pół-człowiek i pół-kaktus, które mówią o tym, że ludzkość powinna żyć w zgodzie z przyrodą

  • The Two Photographers or Paparazzi  odnosi się do technologii, która dyktuje życie we współczesnym społeczeństwie

Cena zawiera: 

-ubezpieczenie nurkowe

-wysokiej klasy sprzęt nurkowy

-opiekę polskiego instruktora nurkowania, który na stałe mieszka i nurkuje na Lanzarote

-dojazd z centrum nurkowego na Playa Chica i z powrotem, dojazd z centrum nurkowego do Playa Blanca  i z powrotem

-łódź z Marina Rubicon (Playa Blanca)-Museo Atlantico i z powrotem

Wymagania:

Minimalny wiek-ukończone 10 lat życia

Maksymalna głębokość nurkowania- 14 metrów

Wymagana rezerwacja z przynajmniej 7 dniowym wyprzedzeniem

bottom of page