top of page

Lanzarote

Twizy Tour Timanfaya

KOD:

ACE-A102500

W programie: Park Narodowy Timanfaya - La Geria i Bodega Rubicon - wulkan El Cuervo. Trasa realizowana samochodami elektrycznymi!

Dzień Realizacji

Wtorek, Czwartek, Piątek

Español
English
Duetsch
Osoba dorosła
90
EUR
Osoba 2
40
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Park Narodowy Timanfaya - La Geria i Bodega Rubicon - wulkan El Cuervo. Trasa realizowana samochodami elektrycznymi!

Chcecie zwiedzać inaczej? Być bliżej pięknych pejzaży i chłonąć zapach wulkanicznych upraw? Mamy na to nietypowy sposób! Teraz możecie być uczestnikami wycieczki zorganizowanej ale samodzielnie prowadzić swój nietypowy pojazd. Korzystamy z ekologicznych samochodów napędzanych energią elektryczną. W każdym pojeździe mogą jechać dwie osoby - kierowca i pasażer. Prowadzenie jest bardzo łatwe, jednakże poruszanie się nimi wymaga posiadania prawa jazdy. Zatem jeśli chcecie przeżyć przygodę i zwiedzać wyspę w unikalny i ekologiczny sposób, ta propozycja jest dla Was! Wyruszamy z Puerto del Carmen i kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas ""Ruta de los volcanes"" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Naszymi samochodzikami przemierzamy rejon winiarski. La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju. Odwiedzamy Bodega Rubicon, gdzie możecie spróbować tutejszego wina ( próba 2 kieliszki kosztuje 3,5 euro) lub zjeść lekki lunch bądź napić się kawy. Godzinny postój w tym miejscu pozwoli Wam zwiedzić winiarnię, posilić się a naszym pojazdom naładować baterie. Jedziemy drugorzędnymi drogami przez rejony uformowane przez ostatnie erupcje wulkaniczne. Ostatnim celem wycieczki jest wulkan El Cuervo. Krótki, niezbyt forsowny spacer pozwoli dotrzeć do wnętrza krateru. Wizyta w tym miejscu z pewnością dostarczy Wam niezwykłych wrażeń. Wracamy do Puerto del Carmen poprzez malownicze wioski bocznymi drogami, samochody elektryczne rozwijają prędkość do ok 70 km/h Uwaga: Ze względu na duże różnice temperatur i zwykle wietrzną pogodę, zalecamy zabrać: kurtkę przeciwwiatrową z kapturem do użycia w Parku Narodowym Timanfaya, okulary przeciwsłoneczne i czapkę podczas spaceru do krateru el Cuervo. Ponadto: wygodne sportowe buty i dużą butelkę wody.

Wstęp do Timanfaya płatny 10 EUR/os. przed rozpoczęciem wycieczki.

Start: Puerto del Carmen godz. 8.30

Koniec : do godz. 15.00

Odbiory ze strefy Costa Teguise, Puerto del Carmen od godz. 8.00

Język: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, dla grup zorganizowanym min. 15 osób - polski

bottom of page