top of page

Lanzarote

Wulkany i wino

KOD:

ACE-A100.050PL

W programie: Park Narodowy Timanfaya i " Szlak Wulkanów" - La Geria - El Golfo - Los Hervideros - możliwość prejażdżki na wielbłądach.

Dzień Realizacji

Wtorek, Czwartek, Sobota

Español
English
Duetsch
Osoba dorosła
53
EUR
Dziecko 2-11 lat
39
EUR
Dziecko 0-1,99
0
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
W programie: Park Narodowy Timanfaya i " Szlak Wulkanów" - La Geria - El Golfo - Los Hervideros - możliwość prejażdżki na wielbłądach.

Rozpoczynamy naszą podróż w kierunku Parku Narodowego Timanfaya, gdzie pojedziemy “Ruta de los Volcanes” - "Szlakiem Wulkanów".  Będziecie podziwiać ten niezwykły księżycowy krajobraz pełen kolorów i kształtów. 

Zatrzymujemy się w miejscu, gdzie ciepło z ostatniej erupcji jest nadal wyczuwalne i możemy uczestniczyć w pokazie geotermalnym aby na własne oczy przekonać się,  że ziemia pod stopami ciągle się gotuje. Gdzie indziej, w tym samym parku, możemy cieszyć się jazdą na wielbłądach ( atrakcja dodatkowo płatna) 

Kiedy opuszczamy park narodowy, droga prowadzi przez obszar znany jako  „La Geria” wyjątkowy region winiarski, gdzie sposób uprawy winorośli jest niezwyły. Pnącza sadzone są w wulkanicznych dołkach,  chronione przez małe, kamienne murki. Ta forma uprawy pozwala na utrzymanie wilgoci w glebie oraz chroni od wiatrów. Będzie też okazja, by spróbować aromatyczne wina w lokalnej winnicy. Zaplanowaliśmy równiez czas na obiad (nie wliczony w cenę, ok 12-15 euro) Kontynuujemy naszą wycieczkę wzdłuż południowego wybrzeża Lanzarote, aby zatrzymać się w małej nadmorskiej miejscowości „El Golfo”.  Teraz czeka nas miły spacer, aby dostać się poprzez spektkularne formacje powulkaniczne do „El Charco de los Clicos”, małego jeziorka o głębokim zielonym kolorze,  które ma swoją niezwykłą faunę i florę. Pokonujemy krótką drogę na południe, aby zobaczyć fantastyczny krajobraz wulkaniczny  „Los Hervideros”, gdzie lawa zetknęła się z wodami oceanu i zastygała w najróżniejszych pozach by stworzyć ostatecznie jamy, zagłębienia i wykwity, o które z impetem rozbijają się morskie fale. I tak kończymy naszą wycieczkę,  wracamy na drogę, która prowadzi nas z powrotem do hotelu. 

Czas trwania: 8-9 godzin język: ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI

Cena zawiera:

 - odbiór z przystanku w pobliżu miejsca zakwaterowania 

- obsługę przewodnika w języku angielskim lub niemieckim lub hiszpańskim 

- degustację wina 

- bilety wstępu do PN Timanfaya 

Cena nie zawiera: 

- obiadu - we własnym zakresie ok 10-15 euro/os 

- własnych wydatków 

- przejażdżki na wielbłądach (11 eur/osoby)

 Info dodatkowe:  Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

bottom of page