top of page
Po Polsku

Teneryfa

La Gomera Special z Puerto de la Cruz

KOD:

TFS-A100.021PL

Park Narodowy Garajonay - Los Relares, San Sebastian - stolica wyspy, liczne punkty widokowe oraz obiad w lokalnej restauracji z pokazem języka gwizdanego. Wyjazd z Puerto de la Cruz.

Dzień Realizacji

Poniedziałek

Polski
Osoba dorosła
138
EUR
Dziecko 2-11,99 lat
85
EUR
Dziecko 0-1,99 lat
5
EUR
W Programie:
Opis Atrakcji
Info dodatkowe
Park Narodowy Garajonay - Los Relares, San Sebastian - stolica wyspy, liczne punkty widokowe oraz obiad w lokalnej restauracji z pokazem języka gwizdanego. Wyjazd z Puerto de la Cruz.

Zapraszamy Was na zwiedzanie najciekawszych miejsc na sąsiedniej wyspie La Gomera. Na wyspę przeprawiamy sie w ciągu 45 minut dzięki szybkiemu i stabilnemu trimaranowi Fred Olsen. Towarzyszy Wam polski przewodnik, który opowiada o Gomerze podczas przejazdów autokarem. Niewątpliwie najważniejszym punktem zwiedzania będzie wizyta w Parku Narodowym Garajonay, który znany jest jako trzeciorzędowy las laurowo-wrzosowy. Zachwyci Was dzikość tego miejsca - wysokie, nieco przytłaczające drzewa laurowe, subtropikalna roślinność, która swoją bujność zawdzięcza ciągle kłębiącym sie chmurom nad wyspą. To tutaj kręcono ujęcia do filmu ""Park Jurajski"". Na szczycie Garajonay spróbujecie regionalnych trunków, które będzie można przywieźć jako pamiątkę z podróży. Kolejnym punktem programu jest piękny park Los Telares, gdzie zobaczycie egzotyczne drzewa owocowe: bananowce, papaje, awokado, cytrusy. Dowiecie się, w jaki sposób wytwarzany jest miód palmowy.  Smaczny, lokalny obiad zjemy w restauracji w Parku Narodowym Garajonay. Będziecie mieć również okazję uczestniczyć w pokazie języka gwizdanego. Taki sposób porozumiewania się był praktykowany ze względu na duże odległości i liczne wąwozy. Teraz stanowi ciekawostkę i niezwykłą wizytówkę mieszkańców Gomery. ​Oczywiście wypada jeszcze zobaczyć stolicę wyspy - San Sebastian de la Gomera, gdzie mieszkał Krzysztof Kolumb. Zwiedzimy Stare Miasto z charakterystyczną zabudową z początków kolonizacji Wysp Kanaryjskich oraz ówczesne fortyfikacje. W drodze powrotnej do portu San Sebastian zatrzymamy się na punktach widokowych, aby utrwalić wspomnienia z tej niezwykłej wyspy.

Cena zawiera:

- odbiór z przystanku w rejonie zakwaterowania - północ wyspy

- prom Teneryfa - la Gomera - Teneryfa

- polskojęzyczną obsługę przewodnika

- obiad w lokalnej restauracji  (wraz z napojem)

Cena nie zawiera:

- własnych wydatków.

Info dodatkowe:

Ddo przeprawy promowej niezbędny jest dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. 

Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

Wyjazd ze strefy  Puerto de la Cruz ok. 6.00

wyjazd ze strefy Punta del Rey ok. 7.00

​Powrót do portu w Los Cristianos na Teneryfie ok. 18.30, dojazd do hoteli  ok. 21.00

bottom of page