Gran Canaria

Gran Canaria MAX

W programie: Arteara – Fataga - punty widokowe - Roque Nublo i Pico de Las Nieves - Cruz de Tejeda - Artenara i Pinos de Galdar - Teror i bazylika - panorama Las Palmas.

KOD:

LPA102400

Dzień Realizacji

Poniedziałek

Wtorek

środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Opis cena1
c1eur
EUR
c1pln
lub
PLN
Opis cena2
c2eur
EUR
c2pln
lub
PLN
Opis cena3
c3eur
EUR
c3pln
lub
PLN
Opis cena4
c4eur
EUR
c4pln
lub
PLN

Gran Canaria MAX

Wycieczkę rozpoczynamy rano, po śniadaniu, odbierając Was spod hotelu. W pierwszej kolejności zabieramy Was na punkt widokowy Degollada de las Yeguas. Następnie zapraszamy do małej malowniczej wioski Arteara gdzie proponujemy krótki spacer przez wieś zamieszkałą przez potomków konkwistadorów (rodzina Vega) i omówimy rolniczy charakter wyspy. Dalej przejedziemy do Fatagi, miejsca, w którym wielu artystów i malarzy osiedliło się szukając i odnajdując cudowny spokój.
W niewielkiej odległości odwiedzimy punkt widokowy "Molino del aqua" - oazę tysiąca palm, dowiadując się, skąd się bierze woda pitna na wyspie.
Następnie kierujemy się w centralny łańcuch gór, który dzieli wyspę na zróżnicowane klimatem, pejzażem obszary. Czyli, jak mówią wyspiarze, na Północ i Południe. Podział dotyczy również klimatu. Każdy obszar posiada szereg stref mikroklimatycznych, dzięki czemu bardzo szybko można się przemieszczać z ciepłego wybrzeża do chłodniejszego płaskowyżu, czy też z doliny porośniętej subtropikalnym lasem do zimnych i czasem nawet zaśnieżonych szczytów górskich. Jednym z najwyższych jest "Pico del Pozo de Las Nieves"(1949)npm. Na nim właśnie będziemy podziwiać południową i wschodnią część wyspy skąd rozciąga się spektakularna panorama na Caldera de Tejeda, na stoki przy jej obrzeżach i liczne elementy geomorfologiczne i antropogeniczne, które dodają niepowtarzalności tutejszemu krajobrazowi. W Cruz de Tejeda opowiemy o szlaku św. Jakuba.
Jedziemy do miejscowości Artenara. Proponujemy tę trasę, by móc zwiedzić najwyżej położone miasteczko wyspy, jak również las sosnowy Pinar de Tamadaba. Podziwiamy wspaniałe widoki na Roque Nublo, które jest unikalnym symbolem wyspy
Będziemy również szukać lokalnych smaków: owoców, nalewek i przekąsek domowej produkcji. Chęć zjedzenia obiadu ( dodatkowo płatne ok 10-15 euro/os) prosimy zgłosić przewodnikowi na początku wycieczki.
Jadąc w stronę stolicy, znów będziemy oglądać najwyższą partię Gran Canarii zwaną tutaj La Cumbre, a z drogi roztacza się piękny widok na na całą północną część wyspy. Zatrzymamy się aby obejrzeć "Caldera de los Pinos de Galdar" na który składa się spektakularny krater wulkanu w formie odwróconego stożka.
Końcowym punktem wycieczki jest Teror, w którym znajduje się bazylika Matki Boskiej Sosnowej, patronki Gran Canarii. Tutejsza bazylika została wzniesiona w XVII w., choć zachowała ośmiokątną wieżę z epoki tuż po Konkwiście, jako element stylu gotyckiego z XVw. We wnętrzach świątyni przechowywany jest wizerunek Matki Boskiej, stanowiący XV-wieczne dzieło malarstwa przypisywane Szkole w Sewlli.
Wracając przez stolicę Gran Canarii - Las Palmas zatrzymamy się przy Auditorio Kraus z widokiem na Playa de Las Canteras kończąc zwiedzanie Gran Canarii.
Start: godz. 9.00 Koniec : ok godz. 18.00
O wyspie opowiada licencjonowany polski przewodnik!
Minimalna liczba uczestników: 2 osoby

1

Szczególy oferty

Bezpłatna Rezerwacja

arrow&v
Preferowany dzień wycieczki / atrakcji

Poniedziałek

Godzina
arrow&v
arrow&v

Poniedziałek

Godzina
arrow&v
arrow&v

Poniedziałek

Godzina
arrow&v
arrow&v

Wtorek

Godzina
Data przyjazdu na wakacje
arrow&v
arrow&v
arrow&v
Długość pobytu w dniach
arrow&v
Uwagi
  • Facebook Social Icon
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.