Lanzarote

Lanzarote Clasica VIP

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - Haria i dolina 1000 palm - Bodega Ye - Jameos del Agua - Jardin de Cactus

KOD:

ACE-A100100

Dzień Realizacji

Poniedziałek, Wtorek, Piątek

Osoba dorosła
59
Dziecko 7-12,99 lat
49
Dziecko 2-6,99 lat
49
EUR
EUR
EUR

Lanzarote Clasica VIP

Cena zawiera: 

 - odbiór z  miejsca zakwaterowania - obsługę kierowcy-przewodnika w języku polskim  

Cena nie zawiera: 

- biletów wstępu do PN Timanfaya i Jameos del Agua i Ogrodu Kaktusów ( 23,50 euro/os, dziecko 7-12 lat 11,75 euro)

 - posiłku,  dla chętnych tapas ok 10-15 eur/os

- własnych wydatków

Info dodatkowe:  Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem maksymalnie 8-mio osobowych samochodów. Program pozwala Wam na zobaczenie najważniejszych miejsc na Lanzarote, jakimi są Park Narodowy Timanfaya ze swoimi ciągle aktywnymi sejsmicznie wulkanami oraz Jameos del Agua - wulkaniczny tunel zagospodarowany przez tutejszego artystę Cesara Manrique. Uzupełnieniem trasy stają się charakterystyczne miejsca: El Golfo i Los Hervideros. Przejedziemy również przez krainę uprawy winorośli charakterystycznej dla Lanzarote - La Geria. Wybierzemy się malowniczą serpentyną przez dolinę "Tysiąca Palm"  by dotrzeć do wspomnianego Jameos del Agua. 

Po śniadaniu odbieramy Was z miejsca zakwaterowania i kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas "Ruta de los volcanes" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. W kolejnym etapie podróży poznamy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się  przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni.  W pobliżu znajadziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i "kotły". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny.  Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską. La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju. Przed nami Ogród Kaktusów -  który stanowi chwilę wytchnienia.  Po południu kontynuujemy trasę w kierunku północnym. Zachwycą Was widoki i soczysta zieleń tej części wyspy. Wizytujemy małą rodzinną winiarnię i sklepik z domowymy wyrobami w miejscowości Ye. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest Jameos del Agua . Jaskinia powstała po wybuchu wulkanu Corona została przekształcona przez Cesara Manrique w miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem Jameos del Agua. Bez wątpienia jest to miejsce, które należy zobaczyć będąc pierwszy raz na wyspie.  Wycieczkę dedykujemy dla osób, które podczas jednego dnia chcą zobaczyć najważniejsze osobliwości Lanzarote. Program utrzymany jest w najnowszej konwencji " light", gdzie priorytetem, oprócz merytorycznej strony, jest zapewnienie przyjemności uczestnictwa. Mała, kameralnej grupa, wygodny minibus, oraz realizacja programu w czasie nie dłuższym niż 8 godzin to odpowiedź na potrzeby nowoczesnej turystyki. Z pewnoscią ten właśnie sposób zwiedzania przypadnie i Wam do gustu!  

Odbiory  od godz. 8.30 Koniec : ok godz. 17.00 

Obsługa polskojęzycznego przewodnika - kierowca

1

Szczególy oferty

Bezpłatna Rezerwacja

arrow&v
Data przyjazdu na wakacje
arrow&v
arrow&v
arrow&v
Długość pobytu 
arrow&v
Preferowany dzień wycieczki / atrakcji
Poniedziałek
Wtorek
Piątek
Uwagi
2

Ilości osób i ceny

Osoba dorosła
arrow&v
59
EUR
Dziecko 7-12,99 lat
arrow&v
49
EUR
Dziecko 2-6,99 lat
arrow&v
49
EUR
arrow&v
EUR
Kod Promo
0
EUR
0
EUR
3

Dane osobowe

Nazwisko i imię
Adres email
Nr Telefonu z kierunkowym kraju
Zakwaterowanie 

Po naciśnięciu "Bezpłatna Rezerwacja" proszę poczekać na stronie 

do wyświetlanie komunikatu potwierdzającego wysłanie formularza

  • Facebook Social Icon
zlokalnymi.pl
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes
combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.