Teneryfa

Polski

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Po Polsku

Masca i Teide z Północy

KOD:

TFS120100

W programie: Smocze Drzewo w Icod de los Vinos, Masca i Teide z możliwością wjazdu kolejką.

Odbieramy Was z ustalonego miejsca w Puerto de la Cruz . Jedziemy wygodnym busem w kierunku malowniczej miejscowości Masca, zagubionej wśród wąwozów i przełęczy. Droga dostarczy Wam niezwykłych wrażeń: piękne widoki, ale też adrenaliny. Zakręty są tu bowiem tak ostre, że wyobraźnia pracuje na zdwojonych obrotach!
Kierujemy się w stronę
wulkanu Teide ( o wysokości 3 718 m n.p.m), który jest najwyższym szczytem Królestwa Hiszpanii i stanowi serce Teneryfy. Przejeżdżając prze Park Narodowy mamy okazję zaobserwować, jak zmienia się krajobraz, mieni kolorami i ciekawymi formacjami geologicznymi. Mijamy zastygłe jęzory lawy, niezwykłe skały, by znaleźć się ponad chmurami!. Stąd też roztacza się pękny widok na sąsiednie wyspy. Zatrzymujemy się na punktach widokowych, by zrobić niezwykłe zdjęcia i podziwiać Teneryfę z wysokości. Będzie możliwość wjechania kolejką Teleferico niemalże na szczyt wulkanu ( bilet kosztuje 37 euro).
Wulkan Teide zajmie nam sporo czasu, ale jeszcze przed nami kolejne atrakcje! Przejedziemy przez
Garachico, miasteczko, które zalane zostało lawą. Posłuchamy ciekawej opowieści, która jest związana z tym wydarzeniem. Obrazy zostaną w pamięci na długo...
Kolejnym przystankiem będzie Icod de los Vinos. Tam zobaczymy Drago Milenario -
"smocze drzewo", dracenę, której wiek określa sie na ponad tysiąc lat. W tej miejscowości również będziemy mieli okazję degustować wina i lokalne trunki w tutejszej winiarni. Będzie też okazja do zakupu pamiątek
Zalecamy wygodne buty. Warto ubrać się na "cebulkę", gdyż w górach temperatura spada niekiedy do kilku stopni Celcjusza.
Grupę prowadzi polski przewodnik!
Odbiory od godz. 8.30

Cena zawiera: 

- odbiór z przystanku w rejonie zakwaterowania - północ wyspy 

- polskojęzyczną obsługę  przewodnika 

Cena nie zawiera:

- posiłku w lokalnej restauracji 

- biletu na kolejkę Teleferico  (+37 eur/os) 

- własnych wydatków 

Info dodatkowe: Nie gwarantujemy możliwości wjazdu kolejką Teleferico - uzależnione jest to od aktualnej pogody i stanu technicznego kolejki. Wjazd na górną stację kolejki odbywa się na własną odpowiedzialność . Doradzamy wykupienie ubezpieczenia wysokogórskiego przed przylotem. Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

1

Szczególy oferty

Bezpłatna Rezerwacja

Ze względu na aktualną sytuację sanitarną, dostępność usług może być ograniczona.
arrow&v
Data przyjazdu na wakacje
arrow&v
arrow&v
arrow&v
arrow&v
Wybierz dostępną wersję językową
Polski
Uwagi
Polski
3