Higiena osobista

Covid-19

Zasady podróżowania na Wyspy Kanaryjskie - COVID - 19


Akt. 7.09.2020 .

Od 1 lipca 2020 Hiszpania otworzyła granice dla turystyki zagranicznej. Od tego momentu możemy przylecieć/przyjechać do Hiszpanii i cieszyć się wakacjami. Stopniowo otwierają się hotele, bary i restauracje oraz atrakcje turystyczne. Jednakże musimy liczyć się z tym, że czas wyciszonego jeszcze ruchu turystycznego powoduje, że właściciele obiektów wykorzystują na remonty, modernizacje lub...swoje wakacje. Nikt nie ma konkretnego terminarza, a podejmowanie decyzji odbywa się z dnia na dzień. Plaże są puste, pogoda gwarantowana. Pamiętajmy jednak o zastosowaniu się do pewnych zasad obowiązujących podczas podróży jak i na miejscu.

Przygotowania przed podróżą:

Zalecamy sprawdzić zasady funkcjonowania lotniska wylotowego oraz wymogi linii lotniczych. Z pewnością należy zaopatrzyc się w maseczkę lub przyłbicę. Warto mieć mały żel dezynfekujący przy sobie. Na maksymalnie 48 godzin przed podróżą należy wygenerować KOD QR.

W tym celu  należy wypełnienić formularz sanitarny dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.

Formularz generuje kod QR, który okazujemy na granicy. 

Przylot na Wyspy Kanaryjskie:

Na lotnisku przylotowym zostaniemy poproszeni o okazanie kodu QR oraz zostanie nam zmierzona temperatura ciała w sposób bezdotykowy. Stosowane są zwykle kamery termowizyjne. W miejscach publicznych, a takim jest teren lotniska, zobowiązani jesteśmy do używania maseczki. Zwolnienie z przepisu dotyczy dzieci do lat 6 oraz osób z trudnością w oddychaniu, przy czym należy mieć ze sobą potwierdzenie od lekarza przynajmniej w języku angielskim (ale praktyka pokazuje, że Kanaryjczycy robią trudności, więc jeśli to możliwe prosimy zadbać o taki dokument w języku hiszpańskim). Zachowujemy dystans min 1,5m od osób postronnych i stosujemy dezynfekcję rąk używając środków dostępnych w najbardziej newralgicznych miejscach.

Pobyt na wakacjach:

Zasady " dobrej praktyki sanitarnej" mają zastosowwanie również podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich. I tak, na plaży zachowujemy odległość od innych plażowiczów na ok 2 metry, dbamy o higienę rąk i nie dotykamy niepotrzebnie wszelkich powierzchni. W celu poruszania się w( przestrzeni publicznej otwartej i  zamkniętej  stosujemy maseczkę.  W hotelu, restauracji lub kawiarni stosujemy się do norm wyznaczonych przez dany obiekt, gdyż każda placówka dostosowuje środki bezpieczeństwa w sposób indywidualny. 

Nie dajmy się zwariować. Ale zachowajmy zdrowy rozsądek. Maseczki i żele można kupić w każdej aptece i w marketach. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i korzystajmy z wakacyjnego czasu. Z naszego podejścia jedynie zależy jak będzie wyglądała "nowa normalność". Udanych wakacji.

  • Facebook Social Icon
zlokalnymi.pl
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes
combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.