Lanzarote

Kurczak na wulkanie grupa 21-60os

W programie: El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - Park Narodowy Timanfaya - obiad w restauracji El Diablo - La Geria - bodega el Grifo - Casa Museo al Campesino

Dzień Realizacji

Poniedziałek Wtorek, Środa, Czwartek ,Piątek

Grupa od 51 do 60 osób
69
EUR
Grupa od 41 do 50 osób
69
EUR
Grupa od 31 do 40 osób
75
EUR
Grupa od 21 od 30 osób
80
EUR
Kurczak na wulkanie grupa 21-60os

Po śniadaniu odbieramy Was z miejsca zakwaterowania i kierujemy się na południe wyspy. Zobaczymy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. Zajrzymy do klimatycznej wioski rybackiej El Golfo.
Niedaleko znajdziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i "kotły". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny. Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską.
Jedziemy w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas przejazdu Szlakiem Wulkanów zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Przyszedł czas na obiad. Lunch jemy w znanej restauracji El Diablo, która słynie z przygotowywania posiłków na wielkim ruszcie wykorzystującym ciepło wulkanu. Tutaj spróbujemy tytułowego "kurczaka na wulkanie" z grilowanymi warzywami.
Po obiedzie kontynuujemy poznawanie lokalnych klimatów. Czeka nas nie lada gratka. Miejsce dla koneserów - wizyta w najstarszej winiarni na wyspie - El Grifo
La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju a el Grifo szczyci się najwyższymi światowymi narodami. Skosztujemy po kieliszku wybranego wina.
A na koniec odwiedzimy jeszcze miejsce oryginalne i stworzone przez Cesara Manrique, pielęgnowane przez tutejszych rzemieślników - Casa Museo al Campesino. Będzie okazja do zakupu lokalnych produktów i wyrobów. Z pewnością wizyta stanowić będzie miłe zakończenia wycieczki.
Start: odbiory od godz. 9.00
Koniec : do godz. 17.00
Grupie prowadzi polski licencjonowany przewodnik

KOD:

ACE-A911100

  • Facebook Social Icon
zlokalnymi.pl
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes
combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.