><
1/2

Puerto del Carmen

to najstarszy i największy kurort turystyczny na wyspie do którego jest tylko  kilka minut drogi z lotniska. Miasto wyrosło na podbudowie dawnego portu rybackiego, dziś dzielnicy rybackiej nazywanej La Tiosa. Wędkarze nadal łowią tu typowe gatunki: vieja, salema.

Znajdziemy tu ponad 6 km plaż odznaczonych Błękitną Flagą  ( Grande Beach, Los Pocillos i Matagorda doskonała dla surferów). liczne małe zatoczki usytuowane pomiędzy skałami dają możliwość odosobnienia. Na wybrzeżu znajdziemy atrakcje sportowe takie jak windsurfing, morskie wyprawy wędkarskie, nurkowanie. 

W centrum kurortu do nocnej zabawy zapraszają liczne bary, dyskoteki i kluby z muzyką na żywo. Szukajcie Centro Comercial Atlantico, tam jest największy wybór rozrywek " vida nocturna". W dzień znajdziecie wiele restauracji serwujących typowe kanaryjskie dania. 

W lutym ściągają tu turyści z całego świata by cieszyć się karnawałem i paradą karnawałową. Lanzarote IronMan triathlon jest największą międzynarodową imprezą, która odbywa się już cyklicznie na przełomie maja i czerwca. Na przełomie lipca i sierpnia w Puerto del Carmen odbywa się tradycyjna Fiesta de Nuestra Señora del Carmen. Do wczesnych godzin rannych trwają tańce, zabawa i przedstawienia folklorystyczne. W paradzie uczestniczą pięknie dekorowane łodzie rybackie.

Wiele atrakcji w samym kurorcie oraz to, że jest stanowi doskonałą bazę wypadową do największych atrakcji wyspy  np. do Parku Narodowego Timanfaya lub do Fundacji Cesara Manrique , sprawia, że jest chętnie wybierana przez turystów.

  • Facebook Social Icon
Actividad: Intermediación Turística
Modalidad: Intermediador turístico
Nombre Comercial: Kanary po polsku
Código de Identificación: I-0004616.1
Dominilio/URL: kanarypopolsku.pl
No realizamos y no comercializamos viajes combinados.
Libro de Inspección, Hojas de Reclamaciones
son disponibles en direcíon: c/Mastil
49. 35509, Playa Honda, Lanzarote
Franja horaria: cada dia laboral 9:00 - 9:30.
Zapisz się na naszą listę mailingową

2019 Copyright © by Kanarypopolsku.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.