top of page

Gran Canaria

Urokliwa Gran Canaria

średnia ocena to 4.5 na 5
Polski

75

EUR

KOD:

LPA-A100.120PL

Wtorek, Czwartek

W Programie:
Opis Atrakcji
Info Dodatkowe
W programie: wąwóz Guayadeque- Arucas - Firgas -Teror - Roque Nublo - Pico de las Nieves - Cruz de Tejeda - dolina 1000 palm.

Wycieczkę rozpoczynamy od Barranco de Guayadeque (wąwóz Guayadeque), miejsca, które fascynuje swoim surowym krajobrazem, stromymi zboczami porośniętymi endemiczną roślinnością, jaskiniami i licznymi naturalnymi grotami. Poprzez plantacje bananów dojedziemy do Arucas. Miasteczko szczyci się piękną starówką i monumentalnym kościołem Św. Jana Chrzciciela. Kierujemy się do malowniczej i czarującej wioski Firgas, którego wizytówką miasta jest słynny kanaryjski deptak z fontannami. Teror jest jednym z tych miejsc na Gran Canarii, które trzeba zobaczyć. Znane jest jako miejsce kultu religijnego. Tutaj znajduje się Bazylika Matki Boskiej Sosnowej (Virgen del Pino), patronki Wysp Kanaryjskich. Kolorowe fasady i typowe drewniane balkony z XV wieku tworzą niezapomniany klimat.  Kierując się do centralnej części Wyspy będziemy przejeżdżać przez najwilgotniejsze tereny, dawniej porośnięte przez wiecznie zielone lasy laurowe (Laurisilva) - Valleseco. Z Valleseco jedziemy do typowej rolniczej wioski o nazwie Lanzarote. Z przekazów ustnych i niektórych dokumentów wiadomo, że tutaj osiedliła się tu grupa ludzi z Lanzarote, emigrując z wyspy dotkniętej erupcją wulkaniczną i głodem. Nadszedł czas na obiad w typowym barze kanaryjskim, gdzie będziemy mogli degustować potrawy regionalne - papas arrugadas - ziemniaczki kanaryjskie, chleb z sosem alioli, kozie mięso czy ropa vieja - gęstą pożywną zupę kanaryjska, smażony ser z marmoladą ( menu proponowane w zależności od zasobów kuchni w danym dniu). Do obiadu można zamówić piwo, lokalne wino, wodę lub napoje orzeźwiające. Po obiedzie kierujemy się do centralnej części Wyspy by podziwiać najwyższy szczyt Gran Canarii - Pico de las Nieves (Śnieżny Szczyt). Punkt widokowy Mirador del Pico de los Pozos de la Nieves oferuje zapierający dech w piersiach widok na porośnięte sosnami doliny, a za nimi błękitny ocean, całą południową część wyspy z Wydmami Maspalomas, skały Roque Bentayga i Roque Nublo oraz wulkan El Teide nasąsiedniej Teneryfie. Ruszamy na południe, do San Bartolome de Tirajana, nazywane inaczej Tunte, poprzez malowniczą wioskę Ayacata i doliny usiane egzotyczną roślinnością. Zatrzymujemy się w maleńkiej, ale zarazem bardzo urokliwej, miejscowości Fataga, słynącej z wąskich i stromych uliczek. Dalej przejeciemy Doliną “Tysiąca Palm”, by z punktu widokowego “Degollada de las Yeguas” podziwiać wspaniały widok na naturalne Wydmy w Maspalomas i na Dolinę Fataga. Wycieczkę kończymy pełni niezapomnianych  wrażeń z całego wycieczkowe dnia.

Dla tej wycieczki programem uzupełniającym jest  LUX Gran Canaria.

Cena zawiera:

- odbiór spod hotelu

- polskojęzyczną obsługę  przewodnika - kierowcy

- obiad w lokalnej restauracji - kanaryjska kuchnia w formie tapas

- degustację rumu, sera i specjałów migdałowych

Cena nie zawiera:

- własnych wydatków

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną oraz kurtkę przeciwwiatrową lub bluzę. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

Dla tej wycieczki programem uzupełniającym jest  LUX Gran Canaria.

Urokliwa Gran Canaria

Wybór wersji językowej atrakcji turystycznej

Polski
1
1
1
LPA-A100.120PL
Osoba dorosła

75

EUR
EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

000

000

000

000

000

000

Dziecko 3-11 lat
EUR

55

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

000

000

000

000

000

000

Dziecko 0-2 lat

25

EUR
EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

000

000

000

000

000

000

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

000

000

000

000

000

000

Razem

EUR

Osób

Urokliwa Gran Canaria

Nie wybrano daty

Preferowana waluta płatności
1

Szczegóły przyjazdu

Bezpłatna Rezerwacja

KOD

Data przyjazdu na wakacje
Uwagi
2

Dane zgłaszającego

Zgoda na wysyłanie informacji handlowych

Po naciśnięciu "Bezpłatna Rezerwacja" proszę poczekać na stronie 

do wyświetlanie komunikatu potwierdzającego wysłanie formularza

Sprwdź wszystkie obowiązkowe Pola

Formularz Wysłano Poprawnie

Preferowana forma komunikacji
bottom of page