La Gomera

Polski

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Po Polsku

La Gomera Special GMZ

KOD:

GMZ100100

W programie: Park Narodowy Garajonay - Los Relares, San Sebastian - stolica wyspy, liczne punkty widokowe oraz obiad w lokalnej restauracji.

La Gomera Special
Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem - zwiedzaj z nami wyspę La Gomera
Wyjazd z portu San Sebastian de la Gomera godz. 10.00
Zapraszamy Was na zwiedzanie najciekawszych miejsc na Gomerze.

Niewątpliwie najważniejszym punktem zwiedzania będzie wizyta w Parku Narodowym Garajonay, który znany jest jako trzeciorzędowy las laurowo-wrzosowy. Zachwyci Was dzikość tego miejsca - wysokie, nieco przytłaczające drzewa laurowe, subtropikalna roślinność, która swoją bujność zawdzięcza ciągle kłębiącym sie chmurom nad wyspą. To tutaj kręcono ujęcia do filmu "Park Jurajski". Na szczycie Garajonay spróbujecie regionalnych trunków, które będzie można przywieźć jako pamiątkę z podróży.
Kolejnym punktem programu jest piękny park Los Telares, gdzie zobaczycie egzotyczne drzewa owocowe: bananowce, papaje, awokado, cytrusy. Dowiecie się, w jaki sposób wytwarzany jest miód palmowy.
Smaczny, lokalny obiad zjemy w restauracji w Parku Narodowym Garajonay Będziecie mieć również okazję uczestniczyć w pokazie języka gwizdanego. Taki sposób porozumiewania się był praktykowany ze względu na duże odległości i liczne wąwozy. Teraz stanowi ciekawostkę i niezwykłą wizytówkę mieszkańców Gomery.
Oczywiście wypada jeszcze zobaczyć stolicę wyspy - San Sebastian de la Gomera, gdzie mieszkał Krzysztof Kolumb. Zwiedzimy Stare Miasto z charakterystyczną zabudową z początków kolonizacji Wysp Kanaryjskich oraz ówczesne fortyfikacje.
W drodze powrotnej do portu San Sebastian zatrzymamy się na punktach widokowych, aby utrwalić wspomnienia z tej niezwykłej wyspy.
W cenie wycieczki: obiad w lokalnej restauracji na punkcie widokowym Abrante, polski przewodnik
Powrót do portu w San Sebastian de la Gomera ok godz. 16.00-16.30

1

Szczególy oferty

Bezpłatna Rezerwacja

Ze względu na aktualną sytuację sanitarną, dostępność usług może być ograniczona.
arrow&v
Data przyjazdu na wakacje
arrow&v
arrow&v
arrow&v
arrow&v
Wybierz dostępną wersję językową
Polski
Uwagi
Polski
2
arrow&v