top of page

Teneryfa

Masca Teide light i wino grupa

średnia ocena to 4.5 na 5

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela

Polski

39

EUR

KOD:

TFS-A600.091PL

W Programie:
Opis Atrakcji
Info Dodatkowe
W programie: Masca - Park Narodowy Cañadas del Teide - wulkan Teide - los Roques - winnica i degustacja.

Prezentujemy Wam autorski program Masca i Teide Light. Program zachowany jest w nowoczesnej konwencji "light", który opiera się na wysokiej jakości poznawczej z zachowaniem komfortu podróżowania i dostarczeniu przyjemności ze zwiedzania. Będzie czas na podziwianie widoków, spacer oraz degustację lokalnych produktów. Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do Parku krajobrazowego Teno -to  najpiękniejszy skrawek Teneryfy, miejsce zamieszkiwane niegdyś przez rdzenną ludność - Guanchów. Zajrzymy do małej uroczej wioski - Masca, przepięknie położonej w bliskim sąsiedztwie klifów Los Gigantes. Zachwyci Was dzika przyroda, niezwykłe widoki i wspaniały klimat tego miejsca.  Na Teide jedziemy okrężną drogą, by uniknąć radykalnych zmian wysokości i zagwarantować Wam najlepsze widoki na wulkan. Teide o wysokości 3 718 m n.p.m jest najwyższym szczytem Królestwa Hiszpanii stanowi serce Teneryfy. Wszyscy turyści chcą zobaczyć wulkan z bliska. Jednakże pozostaniemy na bezpiecznej wysokości ok 2500 m n.p.m. gwarantując tym samym dobre samopoczucie i radość ze zwiedzania. 

Zatrzymujemy się na licznych punktach z widokiem na La Gomerę, La Palmę i Gran Canarię oraz w miejscu zwanym Roques de Garcia. Tu podziwiamy formacje skalne, które stanowią pozostałości po erupcjach wulkanicznych, kształtując interesujący teren. Na ten przystanek przewidzieliśmy całą godzinę. Możecie również zajrzeć do tutejszego muzeum traktującego o erupcjach wulkanicznych lub napić się kawy w barze oraz zakupić pamiątki. Stąd macie najpiękniejszy widok na wulkan Teide.   W drugiej części wycieczki udajemy się do winnicy - bodegi, która szczyci się 300-letnią tradycją wytwarzania win w sposób ekologiczny. Zapraszamy do degustacji najlepszych trunków produkowanych na Teneryfie. Będzie okazja do przyjrzenia się plantacji winorośli, zaznajomienia się z procesem wytwarzania wina. Tutaj również zostanie podany obiad w formie menu degustacyjnego - kozi ser, ziemniaczki kanaryjskie z sosami,  sałatka,  pieczywo, kozina, krokiety 2 szt/os, , napój i degustacja win oraz kawa. (obiad w formie menu degustacyjnego dodatkowo płatny na zamówienie). W drodze powrotnej na południe zobaczymy również - najpotężniejszą na Wyspach Kanaryjskich - sosnę kanaryjską. O szczególnym znaczeniu tego drzewa jak i o historii powstania Wysp Kanaryjskich, o wulkanach i ich wybuchach, o sposobie pozyskiwania wody oraz o produkcji wina  opowiada Wam licencjonowany przewodnik. Zalecamy kryte buty i ubiór "na cebulkę", gdyż na różnych wysokościach temperatura będzie się zmieniać ( od ok 20 st.C spadnie do ok 10 st C.) 

Program możliwy jest dla grupy max. 34 osób.

Start od godz. 9.00

Koniec do godz. 16.00

Cena zawiera:

- odbiór z hotelu

- polskojęzyczną obsługę licencjonowanego przewodnika 

Cena nie zawiera:

- posiłek w formie menu degustacyjnego oraz degustację lokalnych win za dodatkową opłatą

- własnych wydatków

Info dodatkowe:

Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę. Obowiązują maseczki.zapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę

Masca Teide light i wino grupa

Wybór wersji językowej atrakcji turystycznej

Polski
1
TFS-A600.091PL
Osoba dorosła
EUR

39

EUR
Obiad z degustacją

EUR

EUR

EUR

EUR

EUR

000

000

000

000

000

000

Lider -pilot
EUR