top of page

TOP 10 Teneryfa

Najważniejsze, najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na Teneryfie , absolutne MUST HAVE publikujemy według naszego uznania. Zapewne znajdziecie tutaj miejsca polecane w przewodnikach ale też te, poza utartymi szlakami turystycznymi. Szukajcie tych miejsc w naszych autorskich programach wycieczek po wyspie.

1. Canadas del Teide

Z pewnością każdy powie, że wulkan Teide jest najważniejszy na wyspie. Nawet, jeśli nie każdy ma ochotę go zdobywać to nie sposób go nie zauważyć. Teide o wysokości 3 718 m n.p.m jest najwyższym szczytem Królestwa Hiszpanii stanowi serce Teneryfy. Jednakże również otoczenie wulkanu tworzy niezwykłe krajobrazy, które będą cieszyć oko podczas przemierzania tego terenu. Parku Narodowemu i wulkanowi Teide dedykujemy wycieczkę lokalną Teide 100%, na którą zapraszamy z polskim przewodnikiem.

2. Garachico

Garachico to miasteczko na północy wyspy, zniszczone przez lawę wulkanu podczas erupcji w 1706 roku. Miasteczko zostało odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej, do dziś możemy zobaczyć wtopioną w ocean skamieniałą czarną lawę i naturalne baseny lawowe u wybrzeża. Latem można skorzystać z kąpieli słonecznej. Z pewnością wrażeń dostarczy spacer małymi uliczkami oraz odszukanie pozostałości dawnej osady.

3. Góry Anaga

Komu bliskie są klimaty mrocznych lasów, dzikiej przyrody polecamy wyjazd w góry Anaga. Z pewnością należy się przygotować, gdyż panuje tu dość surowy klimat. Na wycieczkę warto wybrać się z polskim przewodnikiem. Polecamy zatem "Dziką Teneryfę".

4. La Laguna

dawna stolica Teneryfy - San Cristobal de La Laguna, cieszy się dużą popularnością wśród turystów za sprawą starówki wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Piękna kolonialna zabudowa stała się wzorem dla tworzenia hiszpańskich kolonialnych miast między innymi Havany czy Trynidadu. Do dziś wiele budynków pełni swoją użyteczną funkcję. Polecamy wycieczki, podczas których oprowadzi Was polski przewodnik

5. Loro Parque

Loro Park różni się od jakichkolwiek innych ogrodów zoologicznych. Przede wszystkim głównym założeniem parku jest opieka i stworzenie najbardziej naturalnego środowiska dla przebywających tam zwierząt. Fundacja Loro Parku dba o zagrożone gatunki tym samym zachęcając je do rozmnażania. Jednocześnie środowisko zwierząt dzieli od ludzi zwykle szklana szyba. W ten sposób możemy podpatrywać ich życie, zachowania i cieszyć się kolorami natury. Polecamy wizytę w tym miejscu szczególnie jeśli podróżujecie z dziećmi. Ale i na dorosłych Loro Park zwykle wywiera wrażenie.

6. Masca

Wiele osób, które wybierają się na Teneryfę chce odwiedzić słynną wioskę Masca. O ile można wjechać do miejscowości i podziwiać z punktu widokowego to miejsce, o tyle sam szlak trekingowy jest obecnie zamknięty. Polecamy zatem ciekawą formę zwiedzania - jeepami z polskim przewodnikiem. Wyprawa z pewnością będzie bezpieczna i warta swojej ceny.

7. Siam Park

Siam Park - został otworzony w 2008 r. i od razu było wiadomo, że zdobędzie rozgłos jako najbardziej spektakularny park wodny w Europie. Założyciel Siam Park zainspirowany magią egzotycznej Tajlandii zbudował wodne królestwo w azjatyckim stylu na powierzchni 185.000 metrów kwadratowych. To tutaj piękno natury i orientalny design jest tłem dla niezwykłych ekstremalnych doznań.

Poza licznymi atrakcjami wodnym i zjeżdżalniami, do dyspozycji gości są dwie restauracje, trzy bary, amfiteatr, i piękna rajska plaża. Leżaki w cenie wstępu rozłożone są w małych zacisznych kącikach lub wzdłuż sztucznej plaży. Dla małych dzieci wydzielona jest bardzo atrakcyjna część „Zaginione Miasto” ( Lost City ) z systemem małych baseników, zjeżdżalni, wodnych kołowrotków i tajemniczych przejść. Polecamy to miejsce młodym ludziom żądnym adrenaliny oraz rodzinom z dziećmi.

8.Klify Los Gigantes

Klify kończące południowe pasmo strefy turystycznej są miejscem, które przyciąga turystów. Z lądu można podziwiać ich ogrom z punktu widokowego ale również można zjechać do miasteczka znajdującego się u podnóża. Ciekawą propozycją jest oglądanie majestatycznych formacji skalnych z oceanu. Warto wybrać się na rejs katamaranem, gdyż w tym miejscu spotkać można delfiny.

9. Puerto de la Cruz

Miejscowość na północy Teneryfy jest dość specyficzna Jest to pierwszy kurort powstały na wyspie stąd jego charakter jest nieco "old school"-owy. Zwarta zabudowa tłocząca się w pobliżu portu i plaży ma swój niepowtarzalny klimat. Pogoda tutaj jest też zgoła inna. Zwykle piętrzące się chmury w górach nadają nieco tajemniczości, podczas gdy na plaży możemy korzystać ze słonecznej pogody.

10. Playa Teresitas

Plaża Teresitas usytuowana jest w pobliżu Santa Cruz de Tenerife. To miejsce jest na wskroś lokalne, wypoczywają tutaj mieszkańcy z dala od turystycznych enklaw. Jeśli zatem chcecie poczuć lokalną społeczność i wypoczywać na pięknej, żółtej plaży, to wybierzcie właśnie Teresitas!

Please reload

bottom of page