top of page

Lanzarote

Polski

Wulkany i wino grupa

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwarek, Piątek, Sobota, Niedziela

KOD:

ACE-A600.050PL

55

EUR
OD
W Programie:
Opis Atrakcji
Info Dodatkowe
W programie: Park Narodowy Timanfaya i " Szlak Wulkanów" - La Geria - El Golfo - Monumento al Campesino

Kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas ""Ruta de los volcanes"" - trasy, którą przejedziecie autokarem, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń.  Zatrzymujemy się w miejscu, gdzie ciepło z ostatniej erupcji jest nadal wyczuwalne i możemy uczestniczyć w pokazie geotermalnym aby na własne oczy przekonać się, że ziemia pod stopami ciągle się gotuje. 

Kontynuujemy naszą wycieczkę wzdłuż południowego wybrzeża Lanzarote, aby zatrzymać się w małej nadmorskiej miejscowości „El Golfo”.  El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się  przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. 

Teraz czeka nas miły spacer, aby dostać się poprzez spektkularne formacje powulkaniczne do „El Charco de los Clicos”, małego jeziorka o głębokim zielonym kolorze, które ma swoją niezwykłą faunę i florę. Przenosimy się do La Geria - obszaru uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju.  Będzie też okazja, by spróbować mineralne wina w lokalnej winnicy  i możliwość zakupu lokalnych produktów. 

Przed nami jeszcze jedno miejsce - El Monumento al Campesino (pomnik Rolnika), dzieło Césara Manrique zaprojektowanego jako hołd dla wysiłku tutejszych farmerów. Oprócz ciekawego pomnika znajduje się tu rownież mała artystyczna wioska, gdzie prezentowane są wyroby rękodzielnictwa ale również stare narzędzia oraz warsztaty pracy.  

Czas trwania: ok 5 godzin 

Grupę prowadzi polski licencjonowany przewodnik

Cena zawiera:

- odbiór z hotelu

 - obsługę przewodnika w języku polskim

 - degustację wina

 - bilety wstępu do PN Timanfaya

Cena nie zawiera:

 - posiłku

 - własnych wydatków

Info dodatkowe:

 Doradzamy wygodne obuwie i wielowarstwowe ubranie, czapkę i ochronę przeciwsłoneczną. Proszę zaopatrzyć się w wodę.

Wulkany i wino grupa

Polski
Osoba dorosła
Lider
Dziecko 3-11,99lat
0
1

Szczegóły przyjazdu

Bezpłatna Rezerwacja

KOD

Data przyjazdu na wakacje
Uwagi
2

Dane osobowe

Zgodna na wysyłanie informacji handlowych

Po naciśnięciu "Bezpłatna Rezerwacja" proszę poczekać na stronie 

do wyświetlanie komunikatu potwierdzającego wysłanie formularza

Sprwdź wszystkie obowiązkowe Pola

Formularz Wysłano Poprawnie

Preferowana forma komunikacji
bottom of page